کد خبر: 4073859
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰

همکاری‌های آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات حول سند تحول است

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش گفت: توسعه همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش با سازمان تبلیغات اسلامی در راستای اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین شکل می‌گیرد.

حجت‌الاسلام حمید نیکزاد، مشاور عالی وزیر آموزش و پرورشبه گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام حمید نیکزاد، مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در کارگروه بررسی ابعاد توسعه و همکاری تفاهم‌نامه میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی که با حضور برخی مدیران و کارشناسان هر دو نهاد برگزار شد، اظهار کرد: سازمان تبلیغات، مولود انقلاب اسلامی، دارای سابقه‌ای ارزشمند و اثرگذار در کشور است و از سوی دیگر وزارت آموزش و پرورش علاوه بر نیروی انسانی توانمند دارای گستردگی فراوانی است که جای کار و همکاری زیادی را با این سازمان فراهم می‌کند.

وی مسئله جدی برای آموزش و پرورش را هویت‌بخشی دینی در بین دانش‌آموزان دانست و افزود: با توجه به اینکه در آستانه ایام ماه محرم هستیم، راه‌اندازی هیئت‌های عزاداری دانش‌آموزی یکی از اقداماتی است که می‌تواند نسبت به تقویت هویت‌بخشی دانش‌آموزان کمک شایانی داشته باشد و سازمان تبلیغات می‌تواند در هر استان متولی چندین مدرسه باشد.

دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش  ادامه داد: امروز ۷۳۶ منطقه آموزشی در کشور داریم که اگر سازمان تبلیغات در هر منطقه استان، شهر و روستا دو سه مدرسه را پیشتیبانی کند قطعا در مجموع اتفاق ارزشمندی رقم خواهد خورد و این در راستای تفاهم‌نامه همکاری میان دو دستگاه است.

نیکزاد در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از زمینه‌های همکاری اشاره کرد و گفت: بحث توسعه کمی و کیفی مدارس معارف اسلامی و تحول دروس معارف، اجرای سند تحول بنیادین در مدارسی که وابسته به سازمان تبلیغات و مدارس صدرا هستند، همکاری در اجرای دوره‌های تربیتی و تخصصی دانشجو_معلمان با توجه به وسعت آموزش و پرورش، حضور و مشارکت اثر‌گذار رئیس سازمان تبلیعات در سطح، برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان، استفاده از ظرفیت شبکه‌های خلاق و حلقه‌های میانی تعلیم و تربیت در جهت توسعه مفاهیم دینی، همکاری مشترک دوره‌های آموزشی و پژوهشی در جهت ارتقای شایستگی عمومی، توسعه فعالیت‌های هنری و ادبی در سطح مدارس، تلاش در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، مشارکت در امر اردوها، کارگاه‌ها، نشست‌ها و دوره‌ها و... از جمله موارد مورد همکاری بین طرفین است.

دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش به گستردگی سازمانی و نیروی انسانی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: سرمایه‌گذاری روی وزارت ‌آموزش‌ و پرورش مهم و عین عقل و عقلانیت است. لذا، سازمان‌ها و نهادی انقلابی باید پای کار آمده و از این ظرفیت و فرصت مغتنم، استفاده لازم را ببرند.

یادآور می‌شود، در این نشست احکام عضویت کارگروه تفاهم‌نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی از سوی وزیر آموزش و پرورش به حجت‌الاسلام حمید نیکزاد، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌ها، باقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی، محمودزاده معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، عسکری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع، صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان اهدا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha