کد خبر: 4074027
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
کولیوند تشریح کرد:

آخرین جزئیات امداد رسانی در سیل امامزاده داوود(ع) / 6 فوتی و 9 مصدوم

رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح آخرین جزئیات امداد رسانی در سیل امامزاده داوود(ع) گفت: ۵۰۰ نفر از مردم توسط عوامل هلال احمر به مناطق امن منتقل شدند.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، پیر حسین کولیوند در تشریح آخرین جزئیات امداد رسانی در سیل امامزاده داوود (ع)، اظهار کرد: از ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز بارش شدیدی در کل کشور به ویژه استان تهران آغاز شد که متأسفانه در برخی از مناطق شاهد بروز سیل و آب گرفتگی به خصوص در بخش کن تهران، منطقه امامزاده داوود(ع) بودیم.

وی ادامه داد: در همان زمان های ابتدایی سه تیم از هلال احمر استان تهران به منطقه امامزاده داوود(ع) اعزام شدند و با کمک عوامل آتش نشانی مشغول امدادرسانی شدند.

کولیوند بیان کرد: با توجه به گستردگی حادثه، تیم های امداد و نجات دیگر به منطقه اعزام و در حال حاضر بالغ بر ۱۳۰ نیروی عملیاتی در این حادثه مشغول امداد رسانی هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان این که با تلاش نجاتگران ۵۰۰ نفر از مردم را به مناطق امن منتقل کردیم، اضافه کرد: تا این لحظه ۹ نفر دچار مصدومیت شدند و پنج نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به وجود گل و لای و آب‎های زیاد که در برخی موارد باعث ایجاد آوار شده است، ۱۰ سگ زنده یاب جهت تسریع در امداد رسانی در منطقه حضور پیدا کرده و مشغول جستجو برای مفقودین احتمالی هستند.

کولیوند ادامه داد: از میزان خسارت مالی گزارشی دقیق ارائه نشده و میزان خسارت توسط استانداری تهران اعلام خواهد شد.

بنا بر این گزارش، وزیر کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار و شهردار تهران از روند امداد رسانی هلال احمر و دیگر تیم ها بازدید کردند و در جلسه اضطراری مدیریت بحران، وزیر کشور جهت تسریع در عملیات جست‎وجو و نجات دستوراتی را صادر کرد.

همچنین معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر شمار کشته‌شدگان سیل و رانش زمین در امامزاده داوود به 6 نفر و مصدومان به ۹ نفر رسید. همچنین جست‌وجو برای پیداشدن ۱۴ مفقودی ادامه دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha