کد خبر: 4074056
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲

سوگواره آئینی «بلندا»؛ فرصتی برای تشکیل هیئت‌های نوجوان

سومین سوگواره آئینی بلندا، امسال برای سومین بار در شهر تهران ویژه نوجوانان دختر و پسر برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از ستاد خبری بیستمین رویداد «عطر سیب»، حمیدرضا خونویی، دبیر سوگواره آئینی بلندا در بیستمین رویداد فرهنگی «عطر سیب» گفت: این سوگواره با هدف ایجاد فرصتی برای شکل‌گیری هویت دینی و همچنین، ایجاد موقعیتی برای تشکیل هویت هیئتی نوجوان شهر تهران اجرا می‌شود.

دبیر سوگواره آئینی بلندا ادامه داد: این سوگواره امسال برای سومین سال پیاپی و پس از اضافه شدن بخش‌های ویژه‌ای به این سوگواره در شهر تهران اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این سوگواره پس از اضافه شدن بخش‌های ویژه‌ای امسال نیز اجرا می‌شود، افزود: با اضافه شدن بخش رقابتی ویژه به این سوگواره نوجوانان دختر و پسر بناست به همراه چند تن از دوستان خود اقدام به تشکیل هیئت کرده و به همراه تسهیلگران دینی تجربه‌ای متفاوت از کار گروهی در حوزه آئینی را طی کنند.

وی تصریح کرد: نوجوانان تهرانی علاقمند با حضور در میدان آئینی امام حسین(ع) و نمایشگاه عطر سیب و با مراجعه به غرفه «سوگواره بلندا» ضمن آشنایی بیشتر با این طرح، هیئت خود را در این رقابت ثبت کرده و پس از آشنایی با تسهیلگر دینی همراه خود دربرنامه بسته اقلام راه‌اندازی هیئت را دریافت می‌کنند.

همچنین، نوجوانان می‌توانند با ارسال عدد یک به شماره02196650000 در نرم‌افزار واتس‌آپ می‌توانند در این طرح رقابت ثبت نام کنند.

این رقابت تا انتهای محرم سال جاری اجرا می‌شود و بناست نوجوانان حاضر در این سوگواره در طی سال و در مناسبت‌های آئینی در قالب باشگاه نوجوانان سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران با برنامه‌های متنوع فرهنگی به تحکیم هویت آئینی و هیئتی خود بپردازند.

همچنین، علاقمندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره 02133015423 تماس بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha