کد خبر: 4074345
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
سیدحسن نصرالله:

دستاوردهای حزب‌الله به لطف عاشورای امام حسین(ع) است

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب در مراسم نخستین شب از دهه اول محرم در سخنانی در ضاحیه جنوبی بیروت تأکید کرد که دستاوردهای ما همه به لطف عاشورای امام حسین(ع) است.

به گزارش ايكنا ایرنا نوشت: سید حسن نصرالله با بیان اینکه نمی‌توان مقاومت اسلامی و کربلا، عاشورا، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) و کسانی را که با آنها در کربلا بودند از هم جدا دانست، گفت: ایثارگری‌ها، مقاومت‌ها، پیروزی‌ها و دستاوردهایی که ما داریم همه به لطف عاشورای امام حسین(ع) است.

وی افزود: مقاومت اسلامی لبنان در طول ۴۰ سال کار، جهاد، صبر، فداکاری، پایداری، پیروزی و دستاوردهایی داشته و ما هر چه داریم از عاشورای امام حسین(ع) است.

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: با احیای عاشورا، مسیر ما و مردم با قدرت، نشاط، شور، صبر، استواری، آمادگی، فداکاری، امید و توکل به خدا ادامه یافته است.

نصرالله همچنین حلول سال جدید قمری را به کشورهای عربی و اسلامی تبریک گفت و آرزو کرد که مسلمانان و به‌ویژه مردم لبنان سال خوبی را در پیش رو داشته باشند.

وی همچنین گفت که در چهل سال گذشته یعنی از سال ۱۹۸۲ تاکنون شاهد پیشرفت بسیار خوبی از نظر کمی و کیفی در احیای محرم بودیم.

دبیرکل حزب‌الله افزود: از خداوند منان توفیق را برای همه خواستارم تا با همه امکانات و ظرفیت‌های موجود این مناسبت را هر چه بهتر، مفیدتر و کارآمدتر و مورد رضایت خداوند متعال، احیا کنیم.

نصرالله در پایان گفت: من به صراحت می‌گویم که در روز عاشورا روی مسائل مذهبی و فرهنگی تمرکز می‌کنم و به مسائل سیاسی نمی‌پردازم. اگر در این شب‌ها اتفاق جدیدی بیفتد و لازم باشد در مورد اتفاقی که جای اظهار نظر است، نظر بدهیم، ان شاء الله با هم صحبت می‌کنیم اما اصل مسائل مذهبی و فرهنگی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha