کد خبر: 4075052
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

برپایی دورهمی عاشورایی اهالی فرهنگ و رسانه

فرهنگسرای رسانه برای چهارمین سال پیاپی مراسم عزاداری سیدالشهد(ع) را با عنوان «کآرام جانم می‌رود» برگزار می‌کند.

فرهنگسرای رسانهبه گزارش ایکنا، همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، دورهمی اهالی فرهنگ و رسانه (هیئت شهدای رسانه) با عنوان «کآرام جانم می‌رود» برای چهارمین سال پیاپی به همت فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.

این برنامه که با مشارکت رسانه‌ای خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود، مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) است که با حضور اهالی فرهنگ و رسانه و عموم مردم در فضای باز فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود و در آن ضمن برپایی مجلس عزاداری برای شهدای کربلا، مراسم آئینی متعدد در سوگ این مصیبت بزرگ برگزار می‌شود. از جمله برنامه‌های این هیئت عزاداری حسینی می‌توان به سخنرانی مذهبی، شعرخوانی آیینی، نقاشی عاشورایی «کآرام جانم می‌رود»، مداحی و ... اشاره کرد.

سیدحسین متولیان، شاعر آئینی نام‌آشنای کشور اجرای این مراسم را برعهده دارد و شاعران برجسته دیگری همچون قاسم صرافان، فاطمه نانی‌زاد و علی سلیمیان به شعرخوانی عاشورایی می‌پردازند. همچنین، حجت‌الاسلام محمدهادی آل‌یمین سخنران این مراسم است که در سه شب در فضای باز فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود. علاوه براین، علی آجرلو، مداح این جلسات است و به ذکر مصیبت اهل بیت(ع) می‌پردازد.

براساس اعلام فرهنگسرای رسانه، همزمان با آغاز ماه محرم، کشیدن نقاشی عاشورایی «کآرام جانم می‌رود» برای دومین سال از سوی فرهنگسرای رسانه آغاز شد و در آن استاد محمدرضا محمد حسین به کشیدن یک پرده عاشورایی می‌پردازد.

دورهمی اهالی فرهنگ و رسانه و هیئت عزاداری «کآرام جانم می‌رود» به مدت سه شب در هشتم، نهم و دهم ماه محرم سال 1444 مصادف با 15، 16 و 17 محرم از ساعت ۲۰:۴۰ در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود. از اهالی فرهنگ و رسانه و عموم مردم دعوت می‌شود در این مراسم معنوی شرکت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha