کد خبر: 4075204
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶

راه‌اندازی پویش «ختم قرآن ثقلین» به یاد شهدای کربلا

پویش «ختم قرآن ثقلین» برای عرض ارادت به ساحت مقدس شهدای دشت کربلا طی روزهای ماه‌های محرم و صفر از سوی مؤسسه بیت‌الاحزان برگزار می‌شود.

پویش ختم قرآن ثقلینبه گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)، از راه‌اندازی پویش ختم قرآن ثقلین همزمان با ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) خبر داد.

وی با بیان اینکه در ماه محرم و صفر شیعیان هر یک به نوعی ارادت خود را نسبت به مقام اباعبدالله الحسین(ع) ابراز می‌کنند، گفت: پویش ختم قرآن ثقلین به منظور عرض ارادت به ساحت مقدس شهدای کربلا راه‌اندازی شده است. در این پویش شرکت‌کنندگان هر کدام یک جزء قرآن را به نیابت از یکی از شهدا و یاران حضرت سید الشهدا(ع) در دشت کربلا، طی ایام محرم‌الحرام و صفرالمظفر قرائت خواهند کرد.

شاهسونی با اشاره به اینکه یکی از اهداف راه‌اندازی این پویش معرفی چهره‌های کمتر شناخته شده حماسه کربلا است، افزود: در پویش ختم قرآن ثقلین علاوه بر 72 شهید کربلا، به نیابت از 15 تن از شخصیت‌ها و چهره‌های مطرح عاشورا که در این واقعه به شهادت نرسیدند، نیز ختم قرآن کریم خواهیم داشت.

وی درباره روش شرکت در این پویش، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این پویش عدد 72 را به سامانه پیامکی 5000461587 ارسال کنند. هر پیامک به معنی تقبل تلاوت یک جزء قرآن کریم به نیابت از یکی از شهدا و یاران امام حسین(ع) در کربلا است و در پاسخ به پیامک ارسالی، پیامکی حاوی سهمیه یک جزء به همراه نام شهید پیامک خواهد شد و به این طریق در پویش ثبت‌نام می‌شوند.

شاهسونی با تأکید بر اینکه محدودیتی در تعداد پیامک ارسالی وجود ندارد، اظهار کرد: در صورتی که افرادی علاقه‌مند باشند که بیش از یک جزء تلاوت کنند، می‌توانند مجدداً عدد 72 را به شماره فوق پیامک کنند تا سهمیه جزء جدید به نیابت از یکی دیگر از شهدا دریافت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha