کد خبر: 4076334
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۹

آغاز فعالیت کمیته گزینش حافظان الازهر در مصر

کمیته گزینش حافظان علاقه‌مند به فعالیت در صحن «الازهر» مسجد جامع الازهر با سفر به استان‌های مختلف مصر، فعالیت خود را آغاز کرد.

کمیته گزینش حافظان الازهربه گزارش ایکنا؛ به نقل از القاهره 24، این کمیته با سفر به استان «اسیوط» فعالیت خود را برای گزینش حافظان قرآن آغاز کرد و قرار است حافظان قرآن استان‌های «المنیا»، «اسیوط»، «سوهاج» و «وادی جدید» را به مدت سه روز مورد گزینش قرار دهد.

این کمیته همچنین قرار است پس از اسیوط، به استان «الاقصر» سفر کند تا حافظان استان‌های قنا، الاقصر، اسوان و بحر الاحمر را از سه‌شنبه، 18 مرداد تا پنج‌شنبه، 20 مرداد گزینش کند.

کمیته گزینش حافظان از تعدادی از اساتید و اعضای کمیته بازبینی قرآن الازهر و پژوهشگران مسجد جامع الازهر به ریاست شیخ «حسن عبدالنبی عراقی»، معاون این کمیته تشکیل شده است.

این کمیته با نظارت ویژه احمد الطیب، شیخ الازهر و در راستای اهتمام به توصیه‌های وی مبنی بر انتخاب بهترین کادرهای علمی در صحن الازهر مسجد جامع الازهر فعالیت می‌کند و عبدالمنعم فؤاد، ناظرکل فعالیت‌های علمی صحن الازهر و هانی عوده عواد، تولیت مسجد جامع الازهر نیز بر فعالیت‌هایش نظارت داشته و آن را پیگیری می‌کنند.

«هانی عوده عواد»، تولیت مسجد جامع الازهر در این باره گفت: گزینش حافظان با فن‌آوری پیشرفته ضبط صدا و تصویر انجام می‌شود تا شفافیت و عدالت در توزیع سؤالات رعایت شده و فرصت برابر به کسانی که آزمون می‌دهند، داده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha