کد خبر: 4077084
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲

بچه‌های مسجد مهمان امام هشتم می‌شوند

مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از برپایی آخرین منطقه نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد «محرابیان» ویژه مربیان مساجد در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، موتورچی با اعلام خبر برپایی آخرین منطقه نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد «محرابیان» ویژه مربیان مساجد در مشهد مقدس گفت: نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد «محرابیان» ویژه مربیان مساجد در هشت منطقه از کشور بر اساس تعداد مربیان در هر استان، مسافت و شاخص‌های دیگر برنامه‌ریزی شد.

وی افزود: دوره‌های مذکور تاکنون در هفت منطقه برگزار شده است که منطقه هشتم آن در مشهد مقدس ۲۴ تا ۲۷ مردادماه برگزار می‌شود و به این ترتیب نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد«محرابیان» ویژه مربیان مساجد به  کار خود پایان خواهد داد.

موتورچی ادامه داد: سلسله رویدادهای آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ویژه مربیان مساجد با عنوان محرابیان کار خود را در منطقه یک در جوار حرم حضرت معصومه(س) در شهر قم برگزار شد و روزهای آتی در مشهد مقدس و در محضر امام هشتم، هشتمین و آخرین منطقه آن برگزار خواهد شد.

وی افزود: میانگین هر منطقه با حضور و آموزش بیش از ۴۰ مربی برگزار شد که با احتساب منطقه هشت حدود ۴۰۰ مربی را برای ورود به مرحله بعدی چشم‌انداز بلند مدت تئاتر بچه‌های مسجد آماده کردیم.

موتورچی در مورد تعداد محدود مربیان مساجد در نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد(محرابیان) گفت: تعداد محدود مربیان در تحلیل و بررسی ما از وضعیت سطح کیفی تئاتر بچه‌های مسجد هر استان کمک بسیاری می‌کرد از این رو در انتخاب مربیان برای شرکت در این دوره‌ها با دقت بیشتری عمل کردیم.

مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ادامه داد: نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد«محرابیان» در هر منطقه به صورت فشرده سه روزه برگزار شد. اساتید این رویداد هم به منظور عدالت آموزشی در سراسر کشور و یکسانی و یکدستی روند آموزشی به صورت ثابت به عهده سید حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد که از آغازگران و پیشکسوتان تئاتر بچه‌های مسجد در کشور هستند گذاشته شد.

وی افزود: بلافاصله با پایان برپایی دوره آموزشی منطقه هشتم، از روز ۲۹ تا ۳۱ مرداد کارگاه‌های تخصصی نویسندگان برگزیده جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی گلدسته‌های ۱ و ۲ را برگزار خواهیم کرد. در این کارگاه‌ها آموزش‌های تخصصی نمایشنامه‌نویسی با رویکرد تئاتر بچه‌های مسجد مرور می‌شود.

موتورچی ادامه داد: با پایان کارگاه‌های آموزشی نمایشنامه‌نویسی برای برگزیدگان جشنواره گلدسته‌ها، فراخوان سومین جشنواره نمایشنامه‌نویسی گلدسته‌ها منتشر می‌شود.

مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در ادامه به دیگر فعالیت‌های این دفتر اشاره کرد و گفت: اعزام هنرمندان تئاتر به عراق برای حضور در پیاده‌روی اربعین و اجرای آثار نمایشی با عنوان «روایت راهیان»، سلسله آموزش‌های تخصصی در شش‌ماهه دوم سال جاری با برپایی در هشت منطقه و برپایی سلسله رویدادهای تولیدی در سه‌ماهه چهارم سال ۱۴۰۱ از دیگر برنامه‌های دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد است.

موتورچی در پایان گفت: تمامی رویدادهای آموزشی ما در محدوده تئاتر بچه‌های مسجد به انتشار فراخوان سلسله رویداد تولیدی آن ختم می‌شود تا در مساجد سراسر کشور اجراهای تئاتر داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha