کد خبر: 4077436
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

ابتکار مسجد کانادایی در تقویت همزیستی پیروان ادیان

مسجدی در انتاریوی کانادا مراسم سالانه استقبال از پیروان سایر ادیان را با ارائه غذای رایگان و برنامه‌های تفریحی برگزار کرد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از بریر تودی، یوسف هارون، رئیس مسجد «بری« در انتاریوی کانادا گفت: ما به تازگی ساخت مسجد «بری» را به پایان رسانده‌ایم؛ در این مسجد مرکزی را به منظور پاسخ‌گویی به سوالات مربوط به دین اسلام ایجاد کرده‌ایم که پذیرای همگان است.

این مسجد که برای نخستین بار در سال 2004 در منطقه فریس لین افتتاح شد، اخیراً گسترش یافته و به حدود 500 خانواده محلی خدمات رسانی می‌کند.

مراسم سالانه استقبال از پیروان سایر ادیان مسجد «بری» با ارائه غذای رایگان و برنامه‌های تفریحی همراه بود و فروشندگان محلی اجناس خود را برای فروش عرضه کردند.

یک خودروی آتش نشانی محلی نیز در این مراسم حضور داشت و آتش نشانان، کودکان را با وسایل آتش‌نشانی آشنا کردند.همچنین در این مراسم یک پیتزافروشی پیتزای رایگان برای حاضران ارائه کرد.

طبق گزارش اداره آمار کانادا، مسلمانان سریع‌ترین جامعه دینی در حال رشد در کانادا هستند. جمعیت مسلمانان کانادا در دهه گذشته 82 درصد افزایش یافته و از حدود 579 هزار نفر در سال 2001 به بیش از یک میلیون نفر در سال 2011 رسیده است. مسلمانان 3.2 درصد از کل جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha