کد خبر: 4077438
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
رییس سازمان دارالقرآن:

نقش‌آفرینی جامعه قرآنی در جهاد تبیین ضروری است

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در دیدار با اعضای مرکز طبع و نشر قرآن کریم و اعضای شورای عالی قرآن گفت: جهاد تبیین فریضه‌ای قرآنی است و نقش‌آفرینی جامعه قرآنی در آن ضروری است.

نقش‌آفرینی جامعه قرآنی در جهاد تبیین ضروری استبه گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام و المسلمین روح الله حریزاوی، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در دیدار با اعضای مرکز طبع و نشر قرآن کریم که در سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد، اظهار کرد: همه ما مجذوب جاذبه‌های قرآن و خادم قرآنیم و باید قدردان خدمت به کتاب خدا باشیم.

وی ادامه داد: با نگاه خادمی، جنبه‌های نفسانی از بین خواهد رفت و همکاری مجموعه‌های قرآنی مضاعف خواهد شد.کلیه مجموعه‌های ذیل دفتر مقام معظم رهبری جزء دارایی‌های نظام هستند و همه ما نسبت به حفظ و تعالی این دارایی‌ها مسئولیم.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص سیاست‌های این سازمان ابراز داشت: ما امروز در شرایطی هستیم که مقام معظم رهبری مطالبه جدی در حوزه جهاد تبیین دارند و امروز سیاست اصلی قرآنی کشور و فعالیت‌های قرآنی، باید در این راستا پیش برود.

وی گفت: ما باید طبق فرمایش امیرالمومنین(ع) از قرآن به صورت مستمر استنطاق کنیم.

حریزاوی پیرامون نگاه تمدنی رهبر معظم انقلاب در خصوص مرجع شدن جمهوری اسلامی ایران در حوزه چاپ و توزیع محصف شریف گفت: در این خصوص لازم است با مراکزی که در این زمینه فعالند ارتباط مستمر داشته باشیم و از ظرفیت این مراکز مانند پست بین‌المللی و بنیاد کتاب سازمان تبلیغات اسلامی، استفاده کنیم.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص فعالیت قرآنی این سازمان در ارتباط با نخبگان جهان اسلام گفت: در این حوزه به دنبال توسعه ارتباطات موثر گفتمانی ذیل سازمان دارالقرآن الکریم هستیم و به زودی مرکز ارتباطات قرآنی را با حضور افراد و جمعی از اساتید جوان قرآنی راه‌اندازی خواهیم نمود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha