کد خبر: 4077447
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

قاریان ممتاز در جلسات هفتگی یکدیگر حضور فعال داشته باشند + عکس

پنجمین جلسه از چهاردهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز قرآن کریم، باحضور تعدادی از قاریان و مشارکت برخط و تصویری تعداد دیگری از قراء ممتاز سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایکنا، پنجمین جلسه از چهاردهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز قرآن کریم، چهارشنبه ۱۹ مرداد ماه از ساعت ١٨ تا ٢٠ با حضور تعدادی از قاریان و مشارکت برخط و تصویری تعداد دیگری از قراء ممتاز سراسر کشور، در مجتمع امام خمینی(ره) تهران، برگزار شد.


در بخش اول این جلسه که با دبیری حمید رحیمی، قاری پیشکسوت قرآن کریم همراه بود، اصول وقف و ابتدا و مفاهیم آیات توسط حمیدرضا مستفید، استاد و داور بین المللی قرآن کریم و مشارکت قاریان به بحث گذاشته شد.

در ادامه قاسم رضیعی، استاد و قاری بین‌المللی قرآن کریم به نقد و تحلیل تلاوت امیرهوشنگ بخشی از تهران، مسعود بیژنی از خراسان رضوی و محمداسماعیل آریامنش از سمنان با رویکرد مهندسی تلاوت پرداخت.

در این جلسه ارتقاء، تلاوت امیرهوشنگ بخشی با کسب نصاب لازم به عنوان تلاوت منتخب معرفی شد.

در بخش دیگری از این جلسه، پس از نقد مطرح شده توسط امیرهوشنگ بخشی مبنی بر اینکه درحال حاضر مشکل اصلی جریان تلاوت حرفه‌ای قرآن، عدم وجود بستر‌ها و فرصت‌های کافی برای ظهور و بروز و هنرنمایی قاریان است، قاسم رضیعی ضمن تایید این نقیصه، توصیه کرد که اگر خود قراء به صورت مستمر و فعالانه در جلسات هفتگی یکدیگر حاضر شوند و به تلاوت بپردازند، هم‌ بخشی از این مشکل حل می‌شود و هم جلسات قرآن، پرشورتر و پررونق‌تر برگزار خواهد شد.

وی امین پویا را نمونه موفقی در این زمینه معرفی کرد که طی این سال‌ها همواره حضور پررنگی در جلسات مختلف قرآن تهران داشته است.

شایان ذکر است، چهاردهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز در سال ١۴٠١، چهارشنبه‌ها به صورت هفته درمیان با مشارکت شورای عالی قرآن و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha