کد خبر: 4077575
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
وزیر ارشاد خبر داد:

جشنواره گویش‌های کرمانی برگزار می‌شود

وزیر ارشاد در سفر خود به روبار از برگزاری جشنواره گویش‌های کرمان خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمدمهدی اسماعیلی امروز 21 مرداد، در سفر خود به شهرستان رودبار جنوب در جمع خبرنگاران گفت: قرار است در راستای توسعه فرهنگی منطقه جنوب کرمان، جشنواره ویژه گویش‌ها در این منطقه برگزار شود و در کنار آن نیز سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری منطقه تقویت و مورد حمایت قرار گیرد. همچنین خانه بلوچ در تهران به منظور بروز استعدادهای شگرف این منطقه و استان سیستان و بلوچستان چشم‌نوازی خواهد کرد.
 
وی در ادامه به ظرفیت بالای جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: منطقه جنوب کرمان از ظرفیت‌های طبیعی و نیروی انسانی مناسبی برخوردار است که به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت راهبردی و جغرافیایی میان دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه ویژه‌ای است.
 
اسماعیلی با تاکید بر اینکه منطقه جنوب کرمان دارای سابقه و تاریخچه فرهنگی کهنی است، عنوان کرد: رییس جمهوری نسبت به رفع مشکلات این منطقه اهتمام ویژه‌ای دارد و قرار است در این سفر مشکلات منطقه را به خوبی احصا کنیم زیرا به لحاظ تقسیمات کشوری برنامه‌ای برای این منطقه در نظر گرفته شده است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای سفر خود به شهرستان رودبار جنوب ضمن حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهدای گمنام، شهدای دوران انقلاب اسلامی و شهدای  هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.
   
دیدار با خانواده شهید مفقودالاثر
 
وزیر فرهنگ پس از حضور در گلزار شهدای شهرستان رودبار جنوب به دیدار خانواده شهید مفقودالاثر جواد خانه‌گیر رفت.
 
اسماعیلی در این دیدار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: این شهرستان به نور شهدا منور است و مسلما دعای شهدا همواره پشت سر مردم آن خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: بدون تردید فرزندان ایران اسلامی با تاسی از سیره شهدا ادامه‌دهنده راه آنها خواهند بود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha