کد خبر: 4077735
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

نمایشگاه آشنایی با فعالیت‌های قرآنی عربستان در تایلند

نمایشگاه آشنایی با فعالیت‌های قرآنی عربستان با عنوان «جسور: پل‌ها» دیروز جمعه، 21 مرداد با همکاری سفارت عربستان در تایلند در مرکز اسلامی بانکوک، پایتخت این کشور افتتاح شد.

برگزاری نمایشگاه خدمت به اسلام در تایلندبه گزارش ایکنا به نقل از الوطن، این نمایشگاه تا 20 روز ادامه دارد و هم‌زمان با برگزاری مرحله نهایی مسابقات سراسری حفظ قرآن کریم وزارت امور اسلامی، تبلیغ و ارشاد عربستان ویژه دختران و پسران در تایلند برگزار شده است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، عصام بن صالح الجطیلی، سفیر عربستان در تایلند، تعدادی از سفرای عربستان در بانکوک، شیخ «آرون بون شوم»، معاون شیخ‌الاسلام تایلند، «صمد مألولیم»، مدیر مرکز اسلامی بانکوک و شخصیت‌های اسلامی و فعالان رسانه‌ای حضور داشتند.

این نمایشگاه که به همت وزارت امور اسلامی، تبلیغ و ارشاد عربستان برگزار شده است، شامل آشنایی با فعالیت‌های مجمع چاپ قرآن ملک فهد این کشور به عنوان بزرگترین مرکز چاپ قرآن جهان، روند برگزاری مسابقات بین‌المللی حفظ، تلاوت و تفسیر قرآن «ملک عبدالعزیز» عربستان، اهداف و قوانین شرکت و رقابت در آن و معرفی صنایع دستی عربستان و جایگاه این کشور در تولید خرما و قهوه و آشنایی با خوشنویسی عربی با مشارکت خطاطان و خوشنویسان برجسته است.

برگزارکنندگان نمایشگاه به بازدیدکنندگان، نسخه‌ای از قرآن چاپ ملک فهد و ترجمه آن به تایلندی و خرما هدیه می‌دهند و در بخشی از نمایشگاه نیز گروهی از عکاسان حرفه‌ای از بازدیدکنندگان عکس یادگاری می‌گیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha