کد خبر: 4077898
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸
قالیباف در نطق پیش از دستور:

تعرض به قهرمانان ملی خاک پاشیدن به آفتاب است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیستند و نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند، گفت: تعرض به این قهرمانان ملی که پای جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان کوتاه کردند خاک پاشیدن به آفتاب است.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایکنا، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز، یکشنبه 23 مرداد، مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت فرارسیدن روز مقاومت اسلامی گفت: این روز را که یادآور مقاومت جانانه حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه و آغاز فصل جدیدی از مبارزه با رژیم جنایتکار صهیونیستی بود، گرامی می‌دارم.

وی افزود: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آخرین حلقه از مقاومت اسلامی علیه جنایتکاران صهیونیست، نویدبخش و درهم کوبنده ظاهر شد. حرکت جهاد اسلامی ثابت کرد که امروز هر بخش از مقاومت اسلامی به تنهایی توانایی در هم کوبیدن عمیق‌ترین لایه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی و خرد کردن اراده‌ آنها را داراست و امروز در سایه اتحاد و همدلی همه جریان‌های مقاومت با قاطعیت می‌گوییم که زوال دشمن غاصب نزدیک‌تر از هر روزی است.

قالیباف اظهار کرد: قریب به هشت دهه تبهکاری و جنایت رژیم صهیونیستی بر هر بیننده منصفی آشکار ساخته است که موجودیت این رژیم در گرو ایجاد ناامنی، اختلاف، ترور، اشغال و جنایت سازمان‌یافته در سراسر منطقه است.

رئیس مجلس تصریح کرد: هر روزی که جهان شاهد جنایت بیشتری از سوی صهیونیست‌هاست و نقشه‌های شوم آنها با همدستی رژیم‌های استکباری و ارتجاعی بیشتر برملا می‌شود، نقش مدافعان سرافراز و پرافتخار حرم در دفاع از امنیت ایران عزیزمان و ثبات منطقه آشکارتر می‌گردد.

وی بیان کرد: در روزهای ابتدایی جنگ در سوریه و عراق، عده‌ای دچار خطای محاسباتی شدند اما هنگامی که واقعیت صحنه با جنایت‌های دهشتناک داعش عیان شد، به گونه‌ای که حتی کشورهای اروپایی را نیز نگران کرد، هر ایرانی منصفی با سلیقه‌های سیاسی مختلف به این باور رسید که مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیستند بلکه نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند. به همین جهت تعرض به این قهرمانان ملی که پای جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان کوتاه کردند خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی‌اعتباری برای تعرض‌کنندگان و حامیان آنها نتیجه‌ای ندارد.

قالیباف ابراز کرد: ما به این شهدای مظلوم که خود را فدای مردم ایران و حفظ حریم اهل بیت(ع) کردند، افتخار می‌کنیم و زندگی در امنیت خود را مدیون آنها می‌دانیم.

وی یادآور شد: همچنین لازم است از برپایی پرشکوه مجالس عزا و ذکر مصیبت سیدالشهدا (ع) در سراسر کشور تقدیر و تشکر کنم. ظهور جلوه اسلام سیاسی از قبیل ظلم‌ستیزی، مقاومت در برابر دشمنان اسلام، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و افشای خط نفاق در عزاداری‌های محرم امسال به طور ویژه دشمنان اسلام و حامیان اسلام آمریکایی را خشمگین ساخت.

رئیس مجلس تأکید کرد: خشم دشمنان از آموزه‌های اسلام ناب محمدی ثابت کرد که هیئت بصیرت‌افزا و ظلم‌ستیز مایه عزت مسلمین و خار چشم منافقین است.

قالیباف در پایان با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده مردم برای حضور در مراسم اربعین امسال در کشور عراق تأکید کرد: ضروری است مسئولان مربوطه در تمامی مراحل حضور مردم در این راهپیمایی باشکوه همه امکانات را برای رفع دغدغه‌های مردم و تسهیل روندها به کار گیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha