کد خبر: 4078312
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
روایت سیادت / 3

سراسقف لبنانی: امیدواریم حسین(ع) در روز قیامت شفیع ما باشد + فیلم

الیاس کفوری، سر اسقف مسیحیان در جنوب لبنان با بیان اینکه امام حسین(ع) برای اعتلای کلمه حق و تحقق اراده الهی قیام کرد، گفت: نشانه‌های خشم و غصب الهی در پی شهادت حسین(ع) و نیز به صلیب کشیده شدن مسیح(ع) یکسان بوده است، امیدواریم که حسین در روز قیامت شفیع ما نزد خدا باشد.

كشيش لبناني: امام حسین(ع) برای اعتلای کلمه حق قیام کرد

به گزارش ایکنا، الیاس کفوری، سراسقف مسیحیان صور، صیدا و مرجعیون در جنوب لبنان در برنامه‌ای تلویزیونی با عنوان «امام حسین(ع) از نگاه مسیحیان» هدف از نهضت عاشورا را اعتلای کلام حق خواند و تأکید کرد: امام حسین(ع) هرگز در طمع قدرت وارد میدان نبرد نشد و ظواهر خشم و غضب الهی از کسانی که او را به شهادت رساندند و مسیح را به صلیب کشیدند، یکسان بوده است.

مشروح این سخنان را در ادامه مشاهده می‌کنید:

حسین(ع) رسالتی را به انجام رساند که در تاریخ جاودانه شد، زیرا مفاهیم و اهداف این رسالت اعتلای کلام خداوند بود و کلام خدا، کلام حق است و کلام حق خط مشی امام حسین(ع) در زمان حیات و حتی شهادتش در راه خداست. چه شگفت‌انگیز است سخنان امام(ع) وقتی که می‌فرماید: «يعنى من به‌زودى از جان می‌گذرم و مرگ براى جوانمرد عيب و عار نيست، به‌ شرط اينكه نيت و قصد او حق باشد و در حالى كه مسلمان باشد بجنگد».

 اندیشه حسین(ع) آنگاه که فرمود در طمع قدرت قیام نکرده است، جاودانه شد. او می‌گوید: «من برای جاه‌طلبی، کام‌جویی، آشوبگری و ستمگری قیام نکردم، بلکه برای اصلاح در کار امت جدم قیام کردم. می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر و به شیوه جد و پدرم حرکت کنم پس هركس كه مرا به جهت اينكه حق می‌گويم قبول كند همانا خداوند به حق سزاوارتر است و كسى كه دست رد به سينه من بگذارد، صبر می‌كنم تا خدا كه بهترين حكم‏‌كنندگان است بين من و آن قوم داورى کند».

آنها تلاش می‌کردند در حالی که حسین در مسیر رفتن به کوفه بود او را تطمیع کنند؛ اما به آنچه شنید توجهی نکرد و با شناخت و معرفت رهسپار مسیر مرگ شد. آنچه گفته شد اندک چیزی بود که درباره حسین می‌توان گفت. نام و یاد امام حسین و اهل بیت او که الگو و نمونه فداکاری و ایثار در راه تحقق اراده الهی هستند، باقی می‌ماند چراکه برای اعتلای کلام حق هر چیزی و هر بیننده‌ای و هر جاندار روی زمین در برابر  اراده خداوند عزوجل تسلیمند.

از جمله آنچه که پژوهشگران درباره آن تحقیق کرده‌اند این است که در روز شهادت امام حسین در روز دهم ماه محرم آسمان خون بارید و در جای دیگر گفته شده که حسین خون علی اصغر را با دو کف دست گرفت تا پر شدند و آن خون را به سوى آسمان پاشاند و از آن خون قطره‏‌اى به زمین فرود نیامد و روزی که حسین کشته شد آسمان چنان سرخ شد که تاکنون دیده نشده بود. آسمان، چندین روز، مانند خونِ لخته شده سرخ‌گون بود. هنگامی که حسین کشته شد، خورشید چنان گرفت که در میانه روز ستارگان هویدا شدند تا آن جا که پنداشتیم خورشید گرفتگی قیامت است و این خشم خداوند جبار و عبرتی برای کسانی است که پند گیرند.

آسمان هنگام شهادت امام حسین(ع) تاریک شد و وقتی حضرت مسیح(ع) هم به صلیب کشیده شد آسمان تاریک شد و مسیح فریاد می‌زد خدایا، خدایا و ستاره معبد از بالا تا پایین به دو نیم شد؛ روایت است که از سیصد و یا شاید نهصد سال پیش برخی کلیساهای روم به نقل از منابع مکتوب از پیش‌گویی مسیح درباره شهادت حسین قبل از وقوع این حادثه خبر دادند. امیدواریم که حسین در روز قیامت شفیع ما نزد خدا باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha