کد خبر: 4078636
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۸

استاندار کربلا: واکسن کرونا برای زائران اربعین تعیین تکلیف می‌شود

استاندار کربلا در جلسه ستاد مرکزی اربعین در تهران تصریح کرد: در نشستی که شورای وزیران برگزار خواهد کرد، شیوه‌نامه دریافت واکسن کرونا و محدودیت‌های پذیرش زائران قبل از شروع مراسم اربعین، تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش ایکنا، نصیف جاسم الخطابی، استاندار کربلا، 25 مردادماه در جلسه ستاد مرکزی اربعین که با حضور استانداران استان‌های مرزی ایران، رؤسای کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، گفت: پس از آنکه مراسم عاشورا با موفقیت برگزار شد و بیش از شش میلیون زائر در این مراسم شرکت کردند و خدمات مختلف به‌صورت موفق از سوی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های محلی و اهالی کربلای معلا به آن‌ها ارائه شد، ما خیلی زود خود را برای زیارت اربعین آماده کردیم.

آمادگی کامل دستگاه‌ها در عراق برای استقبال از زائران اربعین 

وی افزود: ما در حال حاضر هماهنگی کاملی با شخص نخست‌وزیر و دفتر وی، وزارتخانه‌های دفاع، کشور، نفت، بازرگانی و دیگر دستگاه‌ها داریم. طرح امنیتی در اربعین هم بین وزارت دفاع، وزارت کشور، الحشدالشعبی و دستگاه‌های اطلاعاتی مختلف انجام شده است.

نصیف جاسم الخطابی، استاندار کربلا

استاندار کربلا در ادامه گفت: عتبات عالیات و مواکب حسینی هم در هماهنگی کامل با دستگاه‌های مسئول بوده و آماده پذیرایی از زائران اربعین هستند.

قطعی برق در طول مراسم اربعین نداریم

وی در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت قطعی برق در جریان برگزاری زیارت اربعین گفت: در زیارت‌های میلیونی، استان کربلا از برنامه قطعی برق مستثنی می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت. در روز عاشورا هم مشکلی در این زمینه وجود نداشت. هرچند که قبل از عاشورا به واسطه اشکالی که در برق سراسری وجود داشت، قطعی‌های موقتی وجود داشت. اما اکنون دستور شخص نخست‌وزیر و وزیر برق کشور است که استان کربلا از دیگر مناطق مستثنی شود و ان‌شاءالله قطعی برق نخواهیم داشت.

تعیین تکلیف واکسن کرونا برای زیارت اربعین 

استاندار کربلا درخصوص برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای پذیرش جمعیت زیاد زائران اربعین که در دوره پس از کرونا افزایش چشم‌گیری خواهد داشت، گفت: کربلای معلا با خدمت‌رسانی به زائران شناخته می‌شود. اهالی کربلا نیز با همین ویژگی شناخته می‌شوند. تمام امکانات، خانه‌های اهالی کربلا، حسینیه‌ها، هتل‌ها و مراکز خدماتی همه به روی زائران باز خواهد بود و البته در این زمینه دستورات لازم از سوی کمیته مرکزی زیارت اربعین صادر شده است.

نصیف الخطابی درباره دستورالعمل‌های دریافت واکسن کرونا و محدودیت‌های پذیرش زائران در این خصوص، گفت: در این زمینه در نشستی که در شورای وزیران برگزار خواهد شد، دستورات مورد نظر صادر خواهد شد و قبل از شروع زیارت اربعین، این موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha