کد خبر: 4078986
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸

رشد چشمگیر فعالیت‌های قرآنی بانوان در مصر

با تأیید صلاحیت 87 بانوی مصری از میان واعظان، حافظان، مدرسان و قاریان قرآن کریم برای حضور در محافل قرآنی ویژه زنان، فعالیت‌های قرآنی بانوان مصر شاهد رونق چشمگیری خواهد بود.

به گزارش ایکنا به نقل از الاهرام، وزارت اوقاف مصر از تأیید صلاحیت 87 نفر از فارغ‌التحصیلان آکادمی اوقاف این کشور برای حضور در محافل قرآنی زنان خبر داده است.

این افراد از میان واعظان، اعضای هیئت مدرسان، قاریان و حافظان قرآن کریم برگزیده شده‌اند. وزارت اوقاف مصر این اقدام را بخشی از تلاش‌های خود برای خدمت به قرآن کریم و افزایش حضور زنان در فعالیت‌های قرآن ذکر کرده است.

این وزارتخانه همچنین از سایر علاقه‌مندان واجد شرایط نیز خواسته است برای شرکت در آزمون تأیید صلاحیت اعضای محافل قرآنی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اوقاف مصر اقدام کنند.

روز گذشته نیز وزیر اوقاف مصر از تشکیل محافل قرانی ویژه بانوان در چهار استان شرقیه، غربیه، منوفیه و اسکندریه در این کشور خبر داد.

این محافل قرآنی که در آن واعظان، حافظان و مدرسان قرآن کریم حضور می‌یابند، شنبه هر هفته پس از نماز عصر در نمازخانه‌های بانوان تشکیل می‌شود.

وزارت اوقاف مصر تصریح کرده است مقدمات راه‌اندازی چندین محفل قرآنی دیگر برای زنان در قاهره و دیگر استان‌های مصر نیز در حال انجام است.

وزارت اوقاف مصر در سال جاری برنامه‌های زیادی را برای افزایش فعالیت‌های قرآنی در این کشور اجرا کرده است. از جمله مهم‌ترین این فعالیت‌ها می‌توان به تشکیل محافل قرآنی ویژه تابستان، محافل قرآنی کودکان و هفته‌های فرهنگی مختلف با حضور قاریان برجسته و سخنرانی اندیشمندان و پژوهشگران حوزه مطالعات قرآنی اشاره کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha