کد خبر: 4079003
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸

سقف کارانه پزشکان مناطق محروم برداشته شد

وزیر بهداشت با اشاره به تصویب طرح حذف سقف کارانه پزشکان مناطق محروم در جلسه روز گذشته هیئت دولت، گفت: این مصوبه برای ماندگاری بیشتر نیروهای پزشکی و تخصصی تصویب شد.

سقف کارانه پزشکان مناطق محروم برداشته شد

به گزارش ایکنا به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بیمارستان دکتر چمران کنگاور، اظهار کرد: مصوبه روز گذشته هیئت دولت، گام بلندی در جذب نیروهای پزشکی و تخصصی در مناطق محروم است و به تحقق عدالت در سلامت کمک شایان توجهی می‌کند.

جایزه ملی «خدمت ماندگار»

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به زودی جایزه ملی «خدمت ماندگار» را به پزشکان شاخص مناطق محروم اهدا خواهدکرد، افزود: این جایزه به پزشکانی تعلق می‌گیرد که عمر خود را در مسیر خدمت در مناطق محروم، صرف کرده‌اند و در آینده نزدیک فهرست منتخبان این جایزه ملی اعلام می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: طبق وظیفه و مسئولیت در وزارت بهداشت، لازم است که بازدیدهای میدانی از مراکز بهداشتی و درمانی مناطق مختلف کشور داشته باشیم. از سوی دیگر بعد از پایان دور اول سفرهای استانی رئیس جمهور به کل استان‌ها، وزرا نیز در حوزه فعالیت خودشان، سفرهایی در کشور دارند.

عین اللهی اظهار کرد: مشکلات و کمبودهای بیمارستان دکتر چمران را از نزدیک دیدیم و امیدواریم که در جهت حل این مشکلات گام برداریم. 

وی از اختصاص سهمیه بومی به دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: امیدواریم به زودی پزشکان بومی مناطق مختلف کشور از جمله کنگاور، هرسین و صحنه بتوانند با استفاده از سهمیه ویژه بومی، در مقطع تخصص مورد نیاز همان مناطق، تحصیل کنند و دوباره به این مناطق، بازگردند. امسال برای اولین بار این طرح در کشور از مهرماه اجرایی می‌شود.

برنامه ریزی برای جذب ۳۰ هزار پرستار

وزیر بهداشت با اشاره به برنامه ریزی برای جذب ۳۰ هزار پرستار در کشور، یادآورشد: پرستاران شاغل در دوره پاندمی کرونا، حائز امتیازاتی برای جذب می‌شوند و امتیاز آزمون به اضافه امتیاز فعالیت در دوران کرونا، شاخص و ملاک جذب این نیروها می‌شود.

عین اللهی تأکید کرد: باتوجه به پیشرفت‌های قابل توجه و قرار گرفتن ایران به عنوان قدرت اول منطقه در حوزه پزشکی، خیلی از کشورها علاقه مند به استفاده از این ظرفیت هستند. مردم عراق هم باتوجه به همجواری با کرمانشاه، می‌توانند برای درمان به این استان سفر کنند. امیدواریم با کمک استانداری بتوانیم با تقویت زیرساخت‌ها در نزدیک‌ترین شهرهای کرمانشاه، پذیرای بیماران عراقی باشیم.

یادآوری می‌شود: وزیر بهداشت از بخش‌های مختلف بیمارستان ۷۰ تختخوابی شهید دکتر چمران کنگاور، بازدید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha