کد خبر: 4079005
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶

برگزاری پنجمین دوره ارزیابی متقاضیان دوره‌های حکمرانی

پنجمین دوره ارزیابی متقاضیان دوره‌های حکمرانی دانشگاه تهران آغاز شد.

برگزاری پنجمین دوره ارزیابی متقاضیان دوره‌های حکمرانی

به گزارش ایکنا، پنجمین دوره ارزیابی متقاضیان دوره‌های حکمرانی، پنجشنبه ۲۷ مردادماه در دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران برگزار شد.

منتخبان این فرآیند به عنوان نخستین شرکت‌کنندگان دوره‌های حکمرانی، از شهریورماه 1401 در شش حوزه تخصصی حکمرانی محیط زیست، حکمرانی انرژی، حکمرانی علم، فناوری و نوآوری، حکمرانی صنعتی، حکمرانی اقتصادی و حکمرانی کشاورزی و منابع طبیعی تحت آموزش قرار می‌گیرند.

پذیرفته‌شدگان این دوره‌ها طی 250 ساعت ضمن آشنایی با اصول حکمرانی، مبانی خط‌ مشی‌گذاری حوزه تخصصی مورد نظر در ایران را مورد بررسی قرار داده، به مطالعه چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌ روی حکمرانان در آن پرداخته و در پایان یک پروژه فردی یا گروهی در راستای سیاست‌گذاری و خط مشی‌گذاری حوزه تخصصی را تدوین و به مدیران مربوطه ارائه می‌کنند.

دوره‌های حکمرانی دانشگاه تهران با همکای مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و اندیشکده سیاست‌پژوهی منابع انسانی اسماء در شش حوزه تخصصی برگزار و در پایان دوره علاوه بر اعطای گواهی‌نامه معتبر از فارغ التحصیلان در نشست‌های تخصصی مرکز بررسی‌های استراتژیک به عنوان کارشناس دعوت به عمل می‌آید.

یادآور می‌شود؛ مدرسه‌های حکمرانی که به عنوان یکی از بهترین بسترهای تربیت سیاستگذار در حوزه‌های تخصصی مختلف شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر مورد توجه مراکز علمی و سیاستگذاری کشور قرار گرفته و می‌تواند با فراهم آوردن زمینه‌های رشد فردی و حرفه‌ای، منجر به ارتقای توانمندی‌های حکمرانان فعلی و آینده کشور ‌شود.

به عقیده کارشناسان، ضعف در حکمرانی یکی از دلایل تعمیق چالش‌ها و بحران‌ها در دوران کنونی است و از همین رو توجه به مسئله حکمرانی و نوسازی آن به یکی از کارویژه‌های اصلی گروه‌های نخبگانی و مؤسسات پژوهشی کشور تبدیل شده است.

به نظر می‌رسد حرکت به سمت توسعه دوره‌های حکمرانی و برگزاری چنین دور‌ه‌هایی می‌تواند باعث گذار به حکمرانی خوب و تقویت سازوکار و قابلیت نهادهای متولی آن شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha