کد خبر: 4082797
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
سردار فرحی اعلام کرد:

تجهیز 51 شهر به امکانات مورد نیاز پدافند غیرعامل از سوی وزارت دفاع

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه تلاش این وزارتخانه در حوزه پدافند غیر عامل بر دو اصل عدم غافلگیری و تأمین نیازمندی‌های تحقق این مهم در سطح نیروهای مسلح و کشوری است، تصریح کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح 51 شهر کشور را به امکانات و تجهیزات مورد نیاز پدافند غیر عامل تجهیز کرده است.

سردار سرتیپ سید مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرتیپ سید مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امروز، شنبه 12 شهریور، در همایش مدیران کل پدافند غیر عامل استان‌های سراسر کشور اظهار کرد: سرعت تغییرات فناورانه و پیشرفت فناوری‌ها در دنیا یکی از کلان‌روندهای اصلی محاسبات راهبردی است و لازم است همه بخش‌های دفاعی متناسب با این سرعت و‌ با در نظر داشتن اولویت‌های دفاعی مسیر حرکت و عمل خود را ترسیم نمایند.

وی در این ‌همایش با تشریح برخی از تهدیدات فناورانه از ابعاد مختلف ‌و بررسی آثار متفاوت آنها برای دفاع، لازمه موفقیت را نگاه تیزبینانه و هوشمندانه عنوان کرد و افزود: برای همگام‌سازی وزارت دفاع با پیشرفت‌های دنیا، از روش‌های ابتکاری و خلاقانه خوبی استفاده شده است و از طرفی در سطح ملی نیز همکاری‌های خوبی با بخش‌های ملی و کشوری و هم چنین با سازمان پدافند غیرعامل وجود دارد.

سردار فرحی با تشریح راهبردهای وزارت دفاع در خصوص پدافند غیر عامل اظهار کرد: در ساختار وزارت دفاع برای انجام این‌ مأموریت تمهیداتی صورت گرفته است که در موضوعات مختلفی از جمله کمک به حادثه‌دیدگانِ سیل و زلزله و رخدادهای طبیعی همچون آتش‌سوزی جنگل‌ها و ... منشأ اثرات فراوانی شده است.

وی در همین زمینه افزود: وزارت دفاع «قرارگاه پدافند غیر عامل» را تشکیل داده است تا مأموریت‌هایی از جمله شناسایی و رصد تهدیدات، فراهم‌آوری و هماهنگی زیرساخت‌های سخت‌افزاری و پشتیبانی شبانه‌روزی نرم‌افزاری را متناسب با نوع تهدیدات و بروز مخاطرات، نه تنها غافلگیر نشده، بلکه در کمترین زمان، مناسب ترین اقدام را در راستای شناسایی و دفع و پاسخ به تهدیدات به کار گیرد.

سردار سرتیپ پاسدار فرحی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان تغییر شکل جنگ‌های سنتی به جنگ‌های ترکیبی و‌ پیچیده تصریح کرد: امروزه متناسب با قدرت کشورها، شکل نبردها نیز پیچیده‌تر شده و در واقع جنگ‌های ترکیبی ( فیزیکی، پرتویی، زیستی، میکروبی، سایبری، شناختی) جایگزین جنگ‌های کلاسیک و سنتی شده‌اند.

وی اضافه کرد: وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران با راه‌اندازی زیر ساخت‌های مقابله با انواع تهدیدات زیستی، پرتویی و شیمیایی، قادر است تهدیدات در این خصوص را شناسایی نماید.

جانشین وزیر دفاع تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌بایست با توسعه چهار مؤلفه فناوریِ سخت‌افزار، نرم‌افزار، مغزافزار و سازمان‌افزار، باید با قدرت پیش‌بینی نبردهای آینده و اکتساب آمادگی های لازم تصمیم سازِ نبرد‌های احتمالی آینده باشد.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه به طور کلی تلاش وزارت دفاع در حوزه پدافند غیر عامل بر دو اصل عدم غافلگیری و همچنین تأمین نیازمندی‌های تحقق این مهم در سطح نیروهای مسلح و کشوری است، تصریح کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح 51 شهرِ کشور را به امکانات و تجهیزات مورد نیاز پدافند غیر عامل تجهیز کرده و آماده است هر نوع همکاری و هماهنگی با سازمان پدافند غیرعامل کشور را در راستای تقویت کشور در ابعاد مختلف به کار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha