کد خبر: 4087345
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۹

تحریم انتخابات بحرین از سوی مخالفان رژیم آل خلیفه

مخالفان رژیم آل خلیفه با انتشار بیانیه‌ای، از تحریم انتخابات پارلمانی و شهرداری‌ها در بحرین به دلیل فقدان مشروعیت مردمی خبر دادند.

به گزارش ایکنا به نقل از العهد، مردم معارض رژیم بحرین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: انتخابات شهرداری‌ها و پارلمان این کشور را که در ماه نوامبر (آذرماه) برگزار می‌شود، تحریم خواهند کرد. در این بیانیه فقدان مشروعیت مردمی برای انتخابات و روند ساختگی آن به عنوان علت عمده تحریم ذکر شده است.

گروه‌های معارض بحرین تأکید کردند: رژیم حاکم بر بحرین از این روند انتخاباتی به عنوان دستاویزی برای استبداد و مصادره آراء مردم به عنوان راهی برای غارت بیشتر ثروت‌های کشور و افزایش مالیات بر مردم عادی بهره خواهد برد؛ امری که منجر به تقویت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، افزایش فساد و نقض حقوق بشر خواهد شد.

در این بیانیه همچنین آمده است: تمام مردم بحرین بدون استثناء از این انتخابان زیان خواهند دید و معیشت، آزادی، امنیت و دیگر حقوق آن‌ها به دلیل این انتخابات نمایشی آسیب خواهد دید.

گروه‌های مخالف رژیم آل خلیفه از تمام مردم بحرین از شیعه گرفته تا سنی و پیروان سایر ادیان و مذاهب و همچنین تمام گروه‌ها و اصناف خواسته است تا برای دفاع از منافع ملی و مقابله با فساد، یهودی‌سازی و حمله به هویت ملی، این انتخابات را تحریم کنند. چراکه حمایت از آینده کشور و ملت با این انتخابات هدف قرار گرفته است.

شایان‌ ذکر است که گروه‌های مخالف رژیم بحرین که این انتخابات را تحریم کرده‌اند، عبارت‌اند از: جمعیت الوفاق، جنبش آزادگان بحرین، جریان وفاء اسلامی، انجمن عمل اسلامی، ائتلاف 14 فوریه و جنبش آزادی و دموکراسی (حق).

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha