کد خبر: 4088652
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱

محکومیت گسترده اقدام رژیم آل‌خلیفه در ضرب و شتم روحانی شیعی

اقدام رژیم آل‌خلیفه در ضرب و شتم «شیخ عبدالجلیل المقداد»، از روحانیون شیعی زندانی این کشور با واکنش گسترده شخصیت‌های مختلف بحرینی، فعالان حقوق بشر و کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و آن‌ها این اقدام سخیف را محکوم کردند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «العهد»، در پی مخالفت علامه شیخ عبدالجلیل المقداد، از علمای برجسته بحرین و استاد حوزه علمیه این کشور با امضای بیانیه‌ای مبنی بر امتناع وی از درمان در بیمارستان، این روحانی شیعی از سوی زندانبانان زندان «جو» بحرین مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

جمعیت اسلامی «وفاق ملی» بحرین با انتشار یک فایل صوتی از این روحانی شیعی اعلام کرد: قرار بود شیخ المقداد برای درمان به خارج از زندان منتقل شود، اما پلیس به او خبر داد که پزشک نیست و خواستار بازگرداندن او به زندان شد، اما نیروهای رژیم بحرین از او خواستند که بیانیه‌ای در مخالفت با روند درمانی خود امضا کند، اما وقتی با مخالفت شیخ المقداد مواجه شدند، 4 نفر از زندانبانان به او حمله کردند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

ساعاتی پس از ادعای وزارت کشور بحرین مبنی بر اینکه شیخ المقداد مورد ضرب و شتم قرار نگرفته، وی در یک فایل صوتی حمله به خود را فاش کرد و گفت که نمی‌توان این حمله که شامل انتقام، تعدی و ظلم است را تحمل کرد.

در همین راستا، آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی انقلاب بحرین با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدام رژیم آل‌خلیفه در ضرب و شتم شیخ المقداد، مردم را به محکومیت مستمر توهین به زندانیان دعوت کرد.

«احمد الوداعی»، از فعالان حقوق بشر، نیز در حساب توئیتر خود هشدار داد که شیخ المقداد از سهل‌انگاری پزشکی عمدی رنج می‌برد که ممکن است جان او را تهدید کند.

شهروندان بحرینی نیز  با انجام تظاهراتی در شهرک «البلاد القدیم»، اقدام رژیم آل‌خلیفه در ضرب و شتم این روحانی شیعی را محکوم کردند.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز در محکومیت اقدام آل‌خلیفه کمپین بزرگ همبستگی با هشتگ «شیخ عبدالجلیل المقداد» راه‌اندازی کردند و ضمن درخواست آزادی شیخ المقداد، رفتار ناشایست با او را محکوم کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha