کد خبر: 4089302
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
رئیس سازمان امداد و نجات بیان کرد:

خدمت‌رسانی ۲۲ هزار امدادگر و نجات‌گر در ایام اربعین

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه شش هزار نیروی عملیاتی هلال احمر در ایام اربعین روزانه خدمات‌رسانی می‌کردند، گفت: ۲۲ هزار امدادگر و نجات‌گر در این ایام مشغول به خدمت‌رسانی به زائران بودند.

به گزارش ایکنا، ایسنا نوشت: مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات در جلسه شورای معاونین هلال‌احمر با محور تشریح خدمات این جمعیت در مراسم اربعین حسینی، گفت: تفاوت مراسم اربعین امسال با سنوات گذشته، همزمانی با فصل گرم سال و مسائل داخلی عراق و ... بود که برای زائران مشکلاتی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه از اواسط تیرماه عملیات هلال احمر برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین آغاز شده بود، گفت: از ۱۰ شهریور امدادرسانی هلال‌احمر به زائران حسینی در داخل مرزهای کشور آغاز و ۱۳ مرکز و قرارگاه مرزی راه‌اندازی شد، ۱۱۶ پست موقت در کنار پایگاه‌های ثابت نیز ایجاد و ۳۶ پست موقت امدادی در داخل عراق راه‌اندازی شد.

ولی‌پور با اشاره به اینکه شش هزار نیروی عملیاتی هلال احمر در ایام اربعین روزانه خدمات‌رسانی می‌کردند، افزود: ۲۲ هزار امدادگر و نجات‌گر در این ایام مشغول به خدمت‌رسانی به زائران بودند، همچنین ۱۹ فروند بالگرد نیز برای پوشش امدادهوایی در حالت آماده‌باش بودند.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در ایام اربعین حسینی جمعا به ۳۵۸ هزار نفر از زائران خدمت کرد که این خدمات شامل اعزام ۱۸۰۴ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی، ارائه خدمات درمان سرپایی به ۶۳ هزار و ۶۱۸ بیمار و مصدوم در محل حوادث، اسکان اضطراری به ۲۳۵ هزار و ۱۳۹ نفر از در راه‌ماندگان و تست قند و فشار خون برای ۵۸ هزار و ۸۰ نفر از زائران اربعین حسینی می‌شود.

وی گفت: از مجموع خدمات ارائه شده به ۳۵۸ هزار و ۶۱۹ نفر زائر اربعین، ۶۶ درصد این خدمات اسکان اضطراری، ۱۶ درصد تست قند و فشار خون، ۱۸ درصد خدمات سرپایی بوده است. همچنین بیشترین خدمات ارائه شده به ۱۳۹ هزار و ۶۳۵ زائر در مرز مهران، در رتبه بعد مرز خسروی با ۸۳ هزار و ۹۶۶ زائر، باشماق ۳۵ هزار و ۶۷۰، شلمچه ۳۶ هزار و ۶۸۸، چذابه ۶۳۷۴، ریمدان ۱۰۳۳، میرجاوه ۹۴۲، دوغارون ۷۹۴ و تمرچین ۳۷ بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha