کد خبر: 4089522
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱

دفتر آیت‌الله مدرسی انفجار تروریستی افغانستان را محکوم کرد

دفتر آیت‌الله‌العظمی سیدمحمد‌تقی مدرسی از مراجع تقلید شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای انفجار مرکز علمی کاج در افغانستان به دست گروهک‌های تروریستی را محکوم کرد.

آیت‌الله‌العظمی سیدمحمد‌تقی مدرسیبه گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، دفتر آیت‌الله‌العظمی سیدمحمد‌تقی مدرسی از مراجع تقلید شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای انفجار مرکز علمی کاج در افغانستان به دست گروهک‌های تروریستی را محکوم کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:

«قال الله تعالی: وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ ذُکِّرَ بِآَیَاتِ رَبِّهِ ثُمَّ أَعْرَضَ عَنْهَا إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنْتَقِمُونَ؛ و کیست بیدادگرتر از آن کس که به آیات پروردگارش پند داده شود و آنگاه از آن روی بگرداند قطعا ما از مجرمان انتقام می‌گیریم.

بار دیگر دست جهل و نفاق که در گروهک داعش جنایتکار و معروف به تروریسم، ارعاب و کشتار صالحان تجسم یافته است، جنایت وحشیانه بی‌سابقه‌ای مرتکب می‌شود که به شهادت گروهی از دانشجویان مظلوم منجر می‌گردد.

به‌مناسبت شهادت جمعی از شهدای علم در مرکز علمی کاج در کابل پایتخت افغانستان، این مصیبت را به ملت افغانستان تسلیت می‌گوییم و از درگاه الهی برای شهدا درجات رفیع و برای مجروحین و آسیب‌دیدگان شفای عاجل مسئلت داریم.

اینجا باید به دو نکته اشاره شود:

اول: ضرورت همبستگی و حمایت؛ چراکه عامل پیروزی و عبور از این شرایط سخت در گرو وحدت ملت مظلوم افغانستان است، لذا امروز باید با عمل به آیه کریمه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا»، وحدت میان تمامی طایفه‌ها و اقشار ملت افغانستان حفظ شود.

دوم: ضرورت معرفی دشمن؛ باید دشمن به‌صورت دقیق معرفی شود، لذا امید می‌رود که ملت افغانستان این دشمن که در کمین آن‌هاست و برای اختلاف‌افکنی و تفرقه میان مؤمنین تلاش می‌کند را شناسایی کند.

اکنون دولت افغانستان از تضمین امنیت ملت عاجز است، لذا مؤمنین با هماهنگی و تدبیر بیشتر، اقدامات لازم را برای جلوگیری از این‌گونه حوادث خونین و کشتار مظلومین صورت دهند.»

امیرمحسن سلطان‌احمدی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha