کد خبر: 4089685
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

دستگیری دو جوان موهن به قرآن در ترکیه

وزیر کشور ترکیه اعلام کرد: دو جوانی که انتشار ویدئویی از آنها در حال توهین به قرآن و سوزاندن آن موجب خشم افكار عمومي شده بود، دستگیر شدند.

به گزارش ایکنا به نقل از وطن، شبکه‌های اجتماعی در ترکیه پس از انتشار کلیپی تکان‌دهنده از دو جوان تُرک اهل ازمیر در حالی که به قرآن توهین می‌کنند، موجی از خشم را به راه انداختند.

در این ویدئو دو جوان که به وضوح مست بودند، الفاظ توهین‌آمیز به قرآن بر زبان می‌آورند و سپس یکی از آن‌ها نسخه‌ای از قرآن را آورده و شروع به پاره کردن آن می‌کند.

مرد جوانی که در این ویدئو حضور داشت به همین امر وقیح و موهن خود اکتفا نکرده و در میان خنده‌های کنایه‌آمیز، با سوزاندن تعدادی از صفحاتی که از قرآن مجید پاره کرده بود، به هتک حرمت کتاب خدا ادامه داد.

دستگیری دو جوان موهن به قرآن کریم در ترکیه/اماده

پس از انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی که موجی از خشم تُرک‌ها را به همراه داشت، نیروهای امنیتی ترکیه با اطمینان از رخ دادن این اقدام موهن در ازمیر در غرب ترکیه، دو جوان را دستگیر کردند.

سلیمان صویلو، وزیر کشور ترکیه در توئیتر گفت: به دستور دادستان عمومی، نیروهای امنیتی دو نفر بدون تحصیلات را که توهین آنها به قرآن در ازمیر در غرب ترکیه تأیید شد، دستگیر کردند.

در ژوئن گذشته نیز شاهد حادثه مشابهی در ترکیه بودیم که در آن کلیپی از توهین تعدادی از دانش‌آموزان یکی از مدارس ترکیه به قرآن کریم منتشر شد.

این کلیپ که گفته می‌شود در یک کلاس درس دبیرستان در منطقه سریک در شرق آنتالیا فیلمبرداری شده است، آنها را در حال پرتاب یک نسخه قرآن نشان می‌دهد.

بر اساس ویدئوی منتشر شده، خنده‌های بلندی در این ویدئو شنیده می‌شد که در آن زمان موجی از خشم و کینه بسیاری از تُرک‌ها و عرب‌ها را برانگیخت.

در آن زمان، جلسه‌ای فوری برای مدیریت مدرسه برگزار و در آن تصمیم گرفته شد دانش‌آموزانی که به قرآن توهین کرده‌اند، تأدیب شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha