کد خبر: 4092192
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱

ارسال بیش از ۳۰۰ هزار نسخه کتاب کودک به کتابخانه‌ها

اداره‌کل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از آماده‌سازی ۲۴۰ عنوان کتاب در قالب ۳۰۱ هزار و ۱۸۴ نسخه کتاب کودک و نوجوان برای ارسال به کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.

ارسال کتاب به کتابخانه‌های عمومی کشور

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در ادامه اجرای طرح «انتخاب کتابدار» برای تأمین هدفمند منابع کتابخانه‌های عمومی، ۲۴۰ عنوان از ۶۳ ناشر در قالب ۳۰۱ هزار و ۱۸۴ نسخه کتاب پس از طی مراحل آماده‌سازی، در حال ارسال به کتابخانه‌های سراسر کشور هستند.

برای این مرحله از طرح «انتخاب کتابدار» اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد ریال برای خرید کتاب در نظر گرفته شده است که ۲۵۶۲ کتابخانه در آن مشارکت کرده‌اند. به‌طور میانگین هر کتابخانه اعتباری بالغ‌ بر ۳۰ میلیون ریال دریافت کرده و به‌طور متوسط ۱۱۷ نسخه کتاب به کتابخانه‌های مشارکت‌کننده در این طرح ارسال می‌شود.

بیشترین منابع منتخب کتابداران در این طرح که با محوریت آثار حوزه کودک و نوجوان تهیه شده، به ترتیب آثاری چون «عالیجناب مامان خانوم»، «اسم این کتاب راز است»، «خواهرم هیولا شده»، «پنج پادشاهی: مهاجمان آسمان و هیزم خیس» است.

گفتنی است منابع منتخب در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، اصفهان و بوشهر آماده ارسال است و سایر استان‌ها نیز پس از آماده‌سازی، منابع موردنظر را دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha