کد خبر: 4096508
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹
از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران

فراخوان حضور در نمایشگاه کتاب بولونیا منتشر شد

ثبت‌نام برای حضور در غرفه ایران ویژه شصتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بولونیای 2023 آغاز شده و تا بیست‌ویکم آبان‌ سال جاری در سامانه ketab.ir ادامه خواهد داشت.

فراخوان حضور در شصتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بولونیا منتشر شد

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، شصتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بولونیا؛ پانزدهم تا هجدهم اسفند برگزار می‌شود و خانه کتاب و ادبیات ایران با هدف گسترش و توسعه نشر ایران در عرصه بین‌الملل با برپایی غرفه ایران در این رویداد فرهنگی شرکت می‌کند.

خانه کتاب و ادبیات ایران از تمامی ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، مؤسسات فرهنگی، آژانس‌های ادبی سراسر کشور و تصویرگران کتاب کودک برای ثبت‌نام و مشارکت در شصتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا ۲۰۲۳ دعوت می‌کند.

ثبت‌نام برای حضور در غرفه ایران ویژه شصتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بولونیای 2023  تا بیست‌ویکم آبان‌ سال جاری در سامانه  ketab.ir  ادامه خواهد داشت.

همچنین متقاضیان واجد شرایط تا دهم آذر سال جاری فرصت دارند، لیست کتاب‌های مناسب و قابل‌عرضه در حوزه کودک و نوجوان را برای حضور در غرفه ایران ارائه و مطابق شیوه‌نامه مربوطه بروشور را تا پانزدهم دی‌ماه تهیه و ترجمه متن چکیده کتاب‌ها را ارائه کنند و باید کتاب‌های منتخب و کاتالوگ مربوطه را تا بیستم دی‌ سال جاری برای آماده‌سازی برای ارسال به خانه کتاب و ادبیات ایران تحویل دهند.

متقاضیان واجد شرایط حاضر در غرفه ایران برای معرفی، مذاکره درباره آثار خود و فروش حق نشر آثار در بازار نشر بین‌الملل باید برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

گفتنی است براساس اولویت‌های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دراین‌خصوص اقدام خواهد شد.

کتاب‌های قابل‌عرضه در غرفه ایران ویژه شصتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بولونیا ۲۰۲۳ باید مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر و امکان فروش حق نشر (رایت) به ناشران سایر کشورها داشته باشند.

همچنین تألیفی بودن کتاب‌های پیشنهادی، کتاب‌های منتشره به زبان‌های خارجی، کتاب‌های دوزبانه به یکی از زبان‌های دیگر نظیر انگلیسی و ایتالیایی و نیز کتاب‌های برگزیده در یکی از جوایز یا جشنواره‌های ملّی و بین‌المللی ارجحیت دارند.

کتاب‌های پیشنهادی باید جدیدالانتشار و تناسب موضوعی داشته باشند؛ اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در چهار سال اخیر باشد. کتاب‌های ارسالی در بخش کودک و نوجوان و تا حد امکان تصویری باشد. اگر آثار به‌طور مشخص از یک مولف باشد، ترجیحا بروشور معرفی مولف نیز آماده شود.

گفتنی است در بخشی از غرفه ایران به متقاضیان واجد شرایط فضا اختصاص داده می شود و به هر غرفه‌دار یک فقره کارت ورود به نمایشگاه داده می شود. به دلیل محدودیت در تعداد کارت‌ها اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام و واجد شرایط باشند.

لازم به ذکر است کلیه هزینه‌ها و اقدامات مربوط به امور ویزا، بلیت هواپیما، اقامت و رفت‌وآمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، بر عهده متقاضی است.

متقاضیان می‌توانند فایل اکسل را از سایت خانه کتاب دانلود و تکمیل و به پست الکترونیک international@tibf.ir ارسال کنند و در صورت داشتن هرگونه سوال یا کسب اطلاعات بیشتر به آدرس تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، شماره ۱۰۸۰مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۱۵۵۴۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha