کد خبر: 4099583
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۷

اسامی مؤسسات و خانه‌های قرآن مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران + جدول

اسامی مؤسسات و خانه‌های قرآن و عترت استان تهران مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی قرآن از سوی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان تهران اعلام شد.

حفظ قرآنبه گزارش ایکنا، اسامی 78 مؤسسه قرآنی و عترت و 15 خانه قرآن تهران و شهرستان‌های تهران که مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی قرآن هستند، از سوی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان تهران اعلام شد.

مؤسساتی چون هزاره امید و تعالی با مدیریت فاطمه طهماسبی از اسلامشهر، حضرت زهرا(س) با مدیریت مریم کلی‌وند از اندیشه، کوثر مرتضی علی(ع) با مدیریت حمیده گوهری از بهارستان، صدرای ایمان با مدیریت ثریا حسین‌زاده از پاکدشت، باب‌الجواد(ع) با مدیریت محدثه‎سادات یوسفی از پردیس، مرکز قرآنی پیامبر اعظم(ص) بهشتیان با مدیریت بی‌بی‌شهربانو نجف‌زاده از تهران، شکوفه‌های انتظار با مدیریت نسرین زادمهر از تهران، بشارت با مدیریت محمدحسن رزاق، رضوان‌القرآن و العتره با مدیریت انسیه سالم از تهران و ... از جمله مجریان آزمون حفظ عمومی هستند.

مؤسسات مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

مؤسسات مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

مؤسسات مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

مؤسسات مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

اسامی مؤسسات و خانه‌های قرآن مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

در کنار این  خانه‌های قرآنی چون امید ال‌طه، ابوذر، پیامبر(ص) از اسلامشهر، نورالبشری از پرند، تسنیم از تهران، نورالهدی، نور و والفجر از رباط‌کریم، شمیم بهشت از شهرستان پاکدشت، مشکات از شهریار، یاوران موعود از باغستان شهریار، دارالقرآن بیت‌الزهرا(س) از تهران، امام جعفر صادق(ع) از شهریار و نورا و مکتب‌الزهرا(س) از شمیرانات مجریان آزمون حفظ عمومی در استان تهران خواهند بود.

خانه‌های قرآن مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

بنابر تدابیر انجام شده از سوی سازمان دارالقرآن الکریم، آزمون حفظ عمومی قرآن کریم به صورت شفاهی با استفاده از ظرفیت ممتحنین و کمیته‌های فنی که در استان‌ها تشکیل می‌شود، با بهره‌مندی از ظرفیت مؤسسات، خانه‌های قرآن و نهادهای قرآنی که کار حفظ انجام می‌دهند، برگزار می‌شود.

بنابر آیین‌نامه حفظ عمومی قرآن «هر فردی که ادعای حفظ قرآن کریم از یک تا ۳۰ جزء را داشته باشد، می‌تواند در یکی از مقاطع ۱۰ گانه این آزمون حضور داشته باشد. این آزمون به صورت شفاهی در خود مؤسسات و مراکز و با استفاده از ظرفیت ممتحنین استانی برگزار می‌شود. در این آزمون به فردی که نمره لازم را از طریق حضور در آزمون شفاهی کسب کند، مدرک اعطا می‌شود.

حافظان قرآن در این آزمون در سه مقطع اول تنها در بحث حُسن حفظ مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، اما از مقطع چهارم به بالا در کنار حُسن حفظ، در مورد مفاهیم قرآن کریم نیز سؤال خواهد شد».

یادآور می‌شود، در سطح استان تهران 27 مؤسسه دارای فعالیت تخصصی در عرصه حفظ هستند.

اسامی مؤسسات و خانه‌های قرآن مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

اسامی مؤسسات و خانه‌های قرآن مجاز به اخذ آزمون حفظ عمومی در تهران

 

 

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha