کد خبر: 4102359
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷

مرور میادین پشت سر گذاشته؛ راه شناخت بسیج

رئیس جهاددانشگاهی به مناسبت سالروز تأسیس بسیج مستضعفان طی پیامی تصریح کرد: راه شناخت و حفظ دستاوردهای بزرگ بسیج، مرور میادین سخت و دشواری است که بسیجیان در طول حیات این شجره طیبه آن را با افتخار از پیش رو برداشته‌اند.

راه شناخت بسیج مرور میادین سختی است که از پیش رو برداشته‌اند

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی؛ حسن مسلمی‌نائینی، رئیس جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفان پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

منظومه فکری بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران که گوشه‌ای از آن در تشکیل نهادها و رویش‌های انقلابی تجلی یافته‌است، نقشه راه دقیق و هوشمندانه‌ای برای شناخت راه انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف آن به‌شمار می‌رود؛ بسیج عزیز و سرافراز از جمله برکات و محصول بینش عمیق امام راحل(ره) در تشخیص نیازهای انقلاب نوپا و نگاه آینده‌بان آن بزرگ‌مرد الهی در پیش‌بینی میادین و مصاف‌های ملت رشید ایران اسلامی در مسیر حرکت انقلابی خود است؛ همان حرکت جهادی ملتی غیور، عدالت‌خواه و پیشرو که تشنه ساختارهای انقلابی برای پرورش و رشد انسان‌هایی آگاه، آزاده، مخلص، ایثارگر و در صحنه بود.

تشکیل بسیج مستضعفان عظیم‌ترین ظرفیت‌سازی برای تحقق این هدف مقدس در کنار سایر نهادهای انقلاب اسلامی بود.

امروز با گذشت بیش از چهار دهه از تشکیل این مجمع نورانی و خیل عظیم از ملت مقاوم ایران در عرصه‌های مختلف خدمت به میهن اسلامی، راه شناخت و حق شناسی و هم‌چنین حفظ دستاوردهای بزرگ بسیج، همانا مرور میادین سخت و دشواری است که بسیجیان در طول حیات این شجره طیبه آن را با افتخار از پیش رو برداشته‌اند. دفاع مقدس افتخار آفرین، عرصه بزرگ سازندگی و رفع محرومیت، مواجهه با بحران‌ها و بلایای طبیعی، مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های تهدید کننده امنیت ملی و منطقه‌ای، جهاد تبیین و میادین دیگر از این دست، همگی مبین نقش بی‌بدیل بسیج در تداوم راه پیشرفت و عزت ایران اسلامی است.

خداوند سبحان را به وجود یکایک بسیجیان دریادل، حمد و سپاس می‌گویم و به روح پر فتوح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) درود می‌فرستم‌ و مقارن با سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام روح الله، یاد همه شهدای عزیز به ویژه شهدای بسیجی را گرامی می‌دارم و عزت و موفقیت همه بسیجیان با اخلاص و ایثارگر را در هر سنگری که هستند و درحال خدمت به ملت مظلوم و مقتدر ایران اسلامی، ایفای نقش می‌کنند از خدای بزرگ مسئلت می‌کنم.

بدون‌تردید پیشرفت کشورمان و فائق آمدن بر تهدید و تحریم و تحریف دشمنان انقلاب اسلامی با همکاری و هم‌افزایی بیش از پیش ملت و دولت و به‌ویژه نهادهای انقلاب اسلامی و جهادگران میادین متنوع خدمت به اسلام و ایران، شتاب خواهدگرفت و به برکت خون‌های مقدس شهدا ایران را به قله‌های افتخارآفرینی خواهد رساند.

حسن مسلمی نائینی
رئیس جهاددانشگاهی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha