کد خبر: 4103293
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
به درخواست هادی حجازی‌فر

جشنواره تهران مبارک امسال برگزار نمی‌شود

به درخواست هادی حجازی‌فر دبیر جشنواره عروسکی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک به بهار سال ۱۴۰۲ موکول شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک، هادی حجازی‌فر با ذکر دلایل این تصمیم و با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک امانت باارزشی است، گفت: با توجه به جمیع جهات از جمله صحبت با گروه‌ها، اساتید و فعالان این عرصه و اعضای انجمن نمایشگران عروسکی باور دارم که برگزاری جشنواره در حال حاضر و به دلایل فنی همچون عدم تمرین‌های مستمر گروه‌ها، عدم امکان برخورداری درست شرکت کنندگان و مخاطبان از اجراهای داخلی و بین‌المللی، عدم امکان مشارکت بخش‌های خصوصی به واسطه همزمانی با جام جهانی و... از دست خواهد رفت.

حجازی فر با بیان اینکه یک برگزاری ناقص آن هم در زمانی که هدف مجموعه اداره کل هنرهای نمایشی ارتقا و توسعه نمایش عروسکی است، ما را از بسیاری برکات این جشنواره محروم خواهد کرد، ابراز امیدواری کرد با تغییر زمان نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک و برگزاری آن در بهار ۱۴۰۲ شاهد یک جشنواره باشکوه بین‌المللی باشیم و فرصتی فراهم کنیم تا دانشجویان و دیگر مخاطبان و به خصوص علاقه‌مندان تمامی استان‌ها امکان مشاهده، یادگیری و هم‌افزایی از طریق گفت‌وگو و نقد را پیدا کنند.

بنا به این گزارش، پیش از این قرار بود نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک هفته پایانی مهر ماه برگزار شود. اما بعدتر به دلیل شرایط اجتماعی کشورمان، برگزاری این جشنواره به آذر ماه موکول شد.

این موضوع البته به صورت رسمی اعلام نشد و فقط به گروه‌های شرکت‌کننده و سالن‌های میزبان اعلام شد اما در حال حاضر و با توجه به خبری که امروز، 8 آذر به صورت رسمی از سوی روابط عمومی جشنواره ارسال شده، ستاد برگزاری این رویداد هنری، برای برگزاری بهتر آن اعلام کرده که زمان برگزاری این رویداد را به بهار سال آینده موکول کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha