کد خبر: 4104532
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱

تداوم اسلام‌هراسی در آمریکا با کامیونی از شعارهای ضداسلامی

در موردی جدید از سریال اسلام‌هراسی در آمریکا، کامیونی که روی آن شعارهای ضداسلامی نوشته شده است، در خیابان‌های نیوجرسی جولان می‌دهد.

به گزارش ایکنا، به نقل از وبسایت شبکة التلفزیون العربی، در صحنه جدیدی از اسلام‌هراسی در ایالات متحده آمریکا، یک کامیون تبلیغاتی که تصاویر ضد اسلامی را به نمایش می‌گذارد اخیراً در سراسر نیوجرسی ظاهر شده و حداقل در بیرون از 3 مرکز اسلامی توقف کرده است.

به گفته شورای روابط آمریکایی ـ اسلامی، این کامیون از طریق صفحه نمایشی که روی آن نصب شده بود، فیلم‌ها و تصاویری از حملات بمبئی هند (در اواخر نوامبر 2008) را پخش می‌کرده است.

وب سایت «میدل ایست آی» نیز گزارش داد که این کامیون در مقابل یک مسجد توقف کرده و صحنه‌هایی از انفجار و اسامی و چهره مظنونان حملات بمبئی را به همراه پیام‌های نفرت‌انگیز به مدت 45 دقیقه نمایش داده است.  

صلاح‌الدین مقصود، از مسئولان جامعه مسلمان نیوجرسی، هدف از این اقدام را تحت فشار قرار دادن جامعه مسلمانان در این ایالت برای واکنش یا احساس شرم از رویدادی که به آن‌ها مرتبط نیست، توصیف کرد.

وی در توییتی نوشت: مهم است که مقامات و مسئولان، اسلام‌هراسی و هر گونه نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان را محکوم کنند.

این درحالی است که بسیاری از سیاستمداران با صدور بیانیه‌هایی محکوم کردند و خواستار انجام تحقیقاتی در این زمینه شدند. از جمله این افراد فیل مورفی، فرماندار نیوجرسی بود که در توییتی در حساب رسمی توییتر خود این حادثه را محکوم کرد.

مورفی نوشت: تاکتیک‌های اسلام‌هراسی و ایجاد ترس از مسلمانان کاملاً غیرقابل قبول و شرم‌آور هستند. هیچ‌کس نباید از آزار و اذیت در محل عبادت یا جامعه خود بترسد.

باب مندز، سناتور دموکرات نیز گفت: از این اقدام متعصبانه علیه جامعه مسلمان منزجر شده است.

او تأکید کرد که نیوجرسی در کنار مسلمانان خود می‌ایستد و همیشه از حق آن‌ها برای عبادت آزادانه و بدون ترس دفاع خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha