کد خبر: 4104542
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳

عناوین برگزیدگان جشنواره فیلم رشد

برگزیدگان پنجاه‌ودومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در آیین اختتامیه امشب معرفی شدند.

 به گزارش ایکنا آیین اختتامیه پنجاه‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ساعتی پیش برگزار شد و برگزیدگان این دوره اعلام شدند.

در ابتدای این مراسم از برخی فعالان فرهنگی خارجی مقیم ایران تقدیر شد. سپس برگزیدگان به شرح زیر معرفی و تجلیل شدند:

فیلم‌های برگزیده بخش بین‌الملل


فیلم‌های داستانی بلند
«دختر ایران» به کارگردانی سیدجلال اشکذری از ایران، برنده تندیس زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«برمی‌گردم» به کارگردانی مرتضی آتش‌زمزم از ایران، برنده تندیس سیمین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«بچه‌های دشت» به کارگردانی اسماعیل مسعودی از ایران، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«سوییپر» به کارگردانی امین شجاعی از ایران، برنده لوح تقدیر و جایزه نقدی
«KUKBE» به کارگردانی کارونا ویشوانا از هندوستان، برنده لوح تقدیر و جایزه نقدی
 
هیئت داوران فیلم‌های بلند داستانی پنجاه‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد علی سلیمانی، لوح تقدیر و جایزه بخش بازیگری را برای بازی در فیلم «سوییپر» به خانواده محترم وی تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران بخش فیلمنامه پس از بررسی شش اثر راه‌یافته به بخش مسابقه، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش را به عبدالحسین عبدی نویسنده فیلمنامه «جوزف» اهدا کرد.

جایزه وب‌سری نیز به «پوتی هزارپای پر دردسر» اثر شهرام میرصادقی رسید.

فیلم‌های داستانی کوتاه
«آرام» به کارگردانی روح‌الله فخرو از ایران، برنده تندیس زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«تشک» به کارگردانی آرش حسن‌پور از ایران و «جای خالی» به کارگردانی نسیم اسدپور از ایران، مشترکا برنده تندیس سیمین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی

هیات داوران این بخش ضمن تجلیل از فیلم‌های کوتاه «دادگاه رسمی است»، «عباس» و «حضور و غیاب»، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را مشترکا به «ایستادن روی پای راست» به کارگردانی وحید اسلامی از ایران و «Subuh» به کارگردانی Achmad Rezi Falevie از اندونزی اهدا کرد.

فیلم‌های پویانمایی
«آسمان دوست‌داشتنی» به کارگردانی آقای امیر مهران از ایران، برنده تندیس زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«زمین بازی» به کارگردانی سمانه اسدی از ایران، برنده تندیس سیمین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«دشت گل‌های زرد» به کارگردانی حسین آقامحمدی از ایران، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
‎Mouse House به کارگردانی Timon Leder از اسلوونی، برنده دیپلم افتخار
The Pillar Of Strength به کارگردانی Ayie Ibrahim از مالزی، برنده دیپلم افتخار
Quma & the Beasts به کارگردانی Santi Erligh از آرژانتین، برنده دیپلم افتخار

فیلم‌های مستند بلند
«فرشتگان میلا» به کارگردانی آناستازیا تروفیمووا از روسیه، برنده تندیس زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«مرگ پشت دیوارهای سبز» به کارگردانی مهدی زمان‌پور کیاسری از ایران، برنده تندیس سیمین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«ناهما» به کارگردانی مسعود میرزایی از ایران، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
 
لوح تقدیر و جایزه نقدی به خاطر ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی اهدا می‌شود به آقای حبیب احمدزاده کارگردان فیلم «معجزه بناسان»

فیلم‌های مستند کوتاه
«آب‌، باد، خاک، نان» به کارگردانی مهدی زمان‌پور کیاسری از ایران، برنده تندیس زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«پاکبازان» به کارگردانی جواد یقموری و مهدی امینی از ایران، برنده تندیس سیمین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی
«گلاب گل» به کارگردانی سمیح سامان از ترکیه، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
لوح تقدیر و جایزه نقدی به خاطر ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی به اعظم وایانی کارگردان فیلم
«خدا و پیج‌گوشتی سیدرضا» از کشور ایران اهدا شد.

فیلم‌های برگزیده بخش معلمان و دانشجومعلمان فیلمساز


فیلم‌های داستانی
«کا» به کارگردانی محمد مقیم‌پور بیژنی، برنده دیپلم اقتخار و جایزه نقدی

فیلم‌های پویانمایی
«پرنده کاغذی» به کارگردانی راضیه محمدی، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی

فیلم‌های مستند
«این پایان راه نیست» به کارگردانی همایون رضائی زاده برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
 
هیئت داوران فیلم‌های بخش معلمان و دانشجومعلمان فیلم‌های «فن پیج» به کارگردانی ریحانه مشهدی ابراهیم، «مورفین» به کارگردانی محمدرضا افتخاری و امیرکمالی الموتی و «دای» به کارگردانی سیده فاطمه حسینی را شایسته دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی اعلام کرد.

فیلم‌های برگزیده بخش دانش‌آموزان فیلمساز


فیلم‌های داستانی
«کلکسیون» به کارگردانی سیدامیر حسین راستی، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
فیلم‌های پویانمایی
«چهارگوش» به کارگردانی رسول حامی، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
فیلم‌های مستند
«رویای همیشگی» به کارگردانی امیرحسین بینش، برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی
 
 
هیئت داوران فیلم‌های بخش دانش‌آموزی آثار زیر را شایسته دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی اعلام کرد:
«پازل» به کارگردانی پریناز پورتراب
«بالا و پایین» به کارگردانی امیرحسین الله‌بخش
«بازی‌ران» به کارگردانی محمدحسن هوشنگی
«تَکَر» به کارگردانی فاطمه حسنلو
 
جایزه ویژه فرهنگ کار و کارآفرینی با مشارکت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به مستند بلند «سورجان» به کارگردانی یوسف حسن‌زاده اهدا شد.

خانواده و جوانی جمعیت با مشارکت فعالان مردمی جمعیت به «پرتاب ناگهانی یک فیل» به کارگردانی نازنین چیت‌ساز رسید.

نشان ویژه ایثار و از خودگذشتگی به فیلم «عباس» به کارگردانی حسین ترک‌جوش اهدا شد.

همچنین نشان ویژه معلم به محمد علیزاده‌فرد، کارگردان فیلم داستانی کوتاه «قهرمانان» تقدیم شد.

نشان ویژه مدرسه مبدا پیشرفت اسلامی ایرانی به مهدی شاهسواری، کارگردان «حضور و غیاب» اهدا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha