کد خبر: 4105079
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱

هشدار درباره گرایش‌های ضد اسلامی نامزد احتمالی ریاست جمهوری آمریکا

یک وبسایت انگلیسی فرماندار فلوریدا را فردی ضد مسلمان و حامی شهرک‌سازی در اراضی اشغالی دانسته و قدرت گرفتن او در حزب جمهوری‌خواه را عامل نگرانی مسلمانان و فلسطینیان در آمریکا توصیف کرده است.

به گزارش ایکنا، به نقل از القدس العربی، وبسایت انگلیسی میدل ایست آی در گزارشی درباره ترس مسلمانان و آمریکایی‌های فلسطینی‌تبار نسبت به مواضع ستاره نوظهور حزب جمهوری خواه و فرماندار تازه انتخاب شده فلوریدا، ران دسانتیس، نوشته است: «کسی که خود را برای ریاست جمهوری آمریکا در سال 2024 است».

این درحالی است که فعالان سیاسی تأکید می‌کنند که گفتمان او یادآور گفتمانی است که در جریان آنچه به عنوان «جنگ علیه تروریسم» شناخته می‌شد، شکل گرفت.

در این گزارش آمده است دسانتیس پس از خدمت در عراق و گوانتانامو، مسیری سیاسی را برای خود ترسیم کرد در آن به دنبال قوانینی بود که مسلمانان و فلسطینی‌های آمریکایی را هدف قرار می‌داد. او اکنون پس از پیروزی در انتخابات میان دوره‌ای در نوامبر گذشته و رسیدن به فرمانداری فلوریدا، در فکر نامزدی در انتخابات 2024 است که در آن با دونالد ترامپ روبرو خواهد شد. این درحالی است که مسلمانان و فلسطینی‌ها با نگرانی در این فکر هستند که چه چیزی در انتظار آن‌ها است.

اسامه ابوارشید، عضو سازمان «آمریکایی‌های مسلمان برای فلسطین» می‌گوید: ورود دسانتیس به رقابت‌های ریاست جمهوری به نمایندگی از حزب جمهوری‌خواه پیامی منفی نه برای آمریکایی‌های مسلمان، بلکه برای همه اقلیت‌های این کشور خواهد داشت.

وی افزود: پیام اصلی این است که حزب جمهوری‌خواه توسط مجموعه‌ای نمایندگی خواهد شد که به دنبال نژادپرستی، نابرابری و اسلام‌هراسی است و این حزب به ارزش‌های برابری برای همه احترام نمی‌گذارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha