کد خبر: 4105144
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
وزیر بهداشت:‌

فردای این خاک را باید در تلاش و اندیشه دانشجویان جست‌وجو کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تبریک روز دانشجو، گفت: دانشجو سرو سربلندی است در ابتدای بلوغ دانایی و فردای این خاک را باید در تلاش و اندیشه‌ او جستجو کرد.

فردای این خاک را باید در تلاش و اندیشه دانشجویان جست‌وجو کرد

به گزارش ایکنا، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز دانشجو پیام تبریکی صادر کرد. در این پیام آمده است:

 بسم‌الله‌الرحمن الرحیم

دانایی و خردورزی از سپیده‌دم تاریخ این سرزمین پرشکوه تا لحظه‌ اکنون در نگاه ایرانی مؤمن و حق طلب همواره مفاهیمی پرارزش و متعالی به شمار می‌رفته و دانشجو، مظهر عزم  و اراده راسخ در تحصیل این دو مفهوم بلند و ارجمند بوده است.

دانشجو سرو سربلندی است در ابتدای بلوغ دانایی. فرزند برومند میهن اسلامی است و فردای این خاک را باید در تلاش و اندیشه‌ او جستجو کرد.

شانزدهم آذر روز آگاهی، دانایی و بیداری است؛ روزی است که برای همیشه در تاریخ این سرزمین برای برداشتن بیرق مقاومت در برابر طاغوت مستکبر و نظام سلطه جهانی به دست جوانان دانشجوی مسلمان این سرزمین ستوده می‌شود.

بی‌شک نقش دانشجویان در همه جوامع فراتر از دیگر اقشار اجتماعی است و این تمایز به دلیل تقارن جوانی و فرهیختگی با روحیه عدالت طلبی و عزم حرکت به سوی تحقق آرمان‌‌ها و ایده‌آل‌هاست.

در جمهوری اسلامی ایران که برخوردار از آرمان‌های متعالی اسلامی و مردم سالاری دینی است، خصائص دانشجویان و محیط دانشجویی همسو با آرمان‌های دینی مردم، از اثرگذاری بیشتری در قیاس با سایر جوامع برخوردار است.

توجه به منافع ملی و ‌وحدت ملت هماهنگ با اهداف والای اسلامی، جهت‌گیری دانشجویان مسلمان را از دیگر جنبش‌های دانشجویی در سایر کشورها  متمایز می‌سازد؛ کما اینکه در طی سال‌های گذشته شاهد حرکت‌های نویدبخش و درخشان دانشجویان در عرصه‌های علم و فناوری و فعالیت‌های جهادی در خدمت به مردم به ویژه در عرصه سلامت و در نقاط محروم کشور بوده‌ایم.

موفقیت‌های مکرر دانشجویان ایران اسلامی علی‌الخصوص در عرصه پژوهش‌های سلامت محور که سهم مهمی در پیشرفت‌های علم و فناوری کشور داشته‌اند و همزمان با آن بصیرت، آگاهی و هوشیاری آنان به ویژه در جریان اغتشاشات اخیر و در مرزبندی روشن با متعرضین به ساحت مقدس دانشگاه، بلوغ جنبش اصیل دانشجویی را در ایران اسلامی نمود می‌بخشد.

این روز غرورآفرین و پرشکوه را به همه دانشجویان فهیم، خردورز و آگاه ایران اسلامی صمیمانه تبریک گفته و ثبات قدم در راه آرمان‌های اصیل اسلام و انقلاب اسلامی و نیز توفیق خدمتگزاری مستمر به ملت و آیین را برای همه این فرزندان عزیز کشور خواستارم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha