آسیب‌های اجتماعی، طلاق و خودکشی با نماز حل می‌شود
کد خبر: 4117263
تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
وزیر کشور:

آسیب‌های اجتماعی، طلاق و خودکشی با نماز حل می‌شود

احمد وحیدی در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز گفت: اگر امروز مشکلاتی همچون طلاق در جامعه وجود دارد، ما باید با نماز این مشکل را حل کنیم. اگر آمار خودکشی در جامعه بالا است، باید از طریق نماز به دنبال حل آن باشیم.

وزیر کشوربه گزارش خبرنگار ایکنا؛ احمد وحیدی، وزیر کشور طی سخنانی در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز که امروز، ششم بهمن‌ماه در وزارت کشور برگزار شد، بیان کرد: اینکه دوای هر دردی نماز است، اینکه هر مشکلی داریم با نماز حل می‌شود و اینکه آسیب‌های اجتماعی با نماز حل می‌شود، بسیار مهم است. قرآن با تاکید می‌فرماید اگر می‌خواهید از فحشا جلوگیری کنید، نماز را بپا دارید.

وی ادامه داد: اگر امروز مشکلاتی همچون طلاق در جامعه وجود دارد، ما باید با نماز این مشکل را حل کنیم. اگر آمار خودکشی در جامعه بالا است، باید از طریق نماز به دنبال حل آن باشیم. کسی که با خدا ارتباط داشته باشد، دست به خودکشی نمی‌زند. اگر مشکلات دیگری در بحث آسیب‌های اجتماعی همچون اغتشاشات اخیر داریم، مشکل بزرگ در این زمینه عدم ارتباط فریب خوردگان با خدا است؛ چراکه دشمن به دنبال ترویج بی بند و باری و از بین بردن هویت جوانان است.

وزیر کشور بیان کرد: هر جا که آثار کمبود نماز را مشاهده می‌کنیم، مشکلات وجود دارد. اگر ابزار قوی و محکمی به نام نماز در اختیار داریم، باید بدان استعانت بجوییم و مسائل و مشکلات را حل کنیم. نماز ابزار حل مشکلات است. نماز هم مقصد، هم‌ مکتب، هم راه و هم‌ وسیله است. ارتباط با خدا فطری است و زمانی که احساس پرستش در ذات انسان‌ها وجود دارد، این مسئله در نماز محقق می‌شود. مهمترین عامل برای ساختن جامعه برتر اسلامی توسعه و ترویج و همگانی شدن نماز است.

وی اظهار کرد: مسئله نماز باید در تمامی‌ نهادها و ادارات پیگیری شود. همه مدیران و مسئولان مکلف به امر نماز و‌ پیگیری آن هستند و چنانچه این کار را نکنند، باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشند. امروز همه دنیا علیه دین ما بسیج شده است و تمامی جهالت و عناد امروز غرب، جز دین‌ستیزی چیزی نیست. 

وزیر کشور گفت: توهین به قرآن و انبیای الهی در راستای دین‌ستیزی انجام می‌شود و راه مقابله با آن پرداختن به نماز، به عنوان ابزار قدرت ماست. پرداختن به نماز تکلیف دینی همه ماست و باید پیگیر آن باشیم. جلسات فراوانی درباره نماز برگزار می‌شود که باید بیشتر به سمت عملکرد حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: امروز مشکلاتی در حوزه نماز از جمله مساجد بدون امام جماعت، مساجد بسته و ... وجود دارد که باید در این زمینه فکری شود. اولین مسئله این است که مساجدی که امام جماعت ندارند باید در مسیر درست قرار گیرند و به تمامی استانداران و فرمانداران و سایر مدیران تاکید شده است که در این مسیر گام برداشته و مشکلات را حل کنند.

وزیر کشور افزود: ما باید زمینه‌های حضور امام جماعت را در مساجد فراهم کنیم تا نماز به خوبی در سراسر کشور و در تمامی موارد برگزار شود. اگر فردی، از مدیران ما گلایه دارد که نسبت به نماز کم‌فروغ هستند حتما به ما گزارش کند. 

وی تصریح کرد: حضور در نماز، در آینده به حضور قلب و پی بردن به اسرار نماز خواهد انجامید. بزرگترین عامل برای حفظ انسجام، ارتقا و سلامت فردی و اجتماعی نماز است. بزرگترین امنیت، در ارتباط ما با خدا در قالب نماز است. امیدواریم که امر نماز به خوبی در کشور پیگیری شود و همگان باید بدانند که با نماز می‌توانیم افق‌های بلندی را در راستای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی طی کنیم.

انتهای پیام
captcha