کد خبر: 4117541
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
با درخواست جبلی از رئیسی

مجوز فعالیت فیلیمو بر لبه «سقوط» قرار گرفت

رییس شورای عالی فضای مجازی با توجه به نبود مجوزهای تولید و عرضه سریال «سقوط» و تخلفات گذشته فیلیمو از رئیس جمهوری تقاضای توقف فعالیت‌های این پلتفرم را خواستار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ساترا در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر درخواست رئیس رسانه ملی از رئیس جمهوری درباره توقف فعالیت پلتفرم فیلیمو، ساترا اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است؛ طبق قانون کلیه پلتفرم‌های ارایه‌دهنده خدمات صوت و تصویر فراگیر، موظفند قبل از تولید و انتشار مجموعه‌های نمایش خانگی اقدام به اخذ مجوز از ساترا به عنوان نهاد قانونی تنظیم‌گر صدا و تصویر در فضای مجازی کنند.

پلتفرم فیلیمو بدون اخذ مجوز قانونی تولید سریال «سقوط» اقدام به تولید این مجموعه و همچنین بدون اخذ مجوز انتشار، اقدام به انتشار آن کرده است. این اقدام غیرقانونی علیرغم تذکرات و مکاتبات پیاپی ساترا و یادآوری فرایند قانونی اخذ مجوز و بی‌توجهی مکرر این پلتفرم صورت گرفته است. با توجه به تکرار تخلفات این پلتفرم در گذشته، گزارش تخلف جدید فیلیمو به نهادهای نظارتی و قضایی گزارش و در این خصوص اطلاع‌رسانی شد.

 فارغ از محتوای سریال سقوط بی‌توجهی آشکار و عمدی پلتفرم فیلیمو به قانون و زیر پا گذاشتن مقررات علت پیگیری ساترا در راستای وظایف قانونی آن است و در این خصوص برای تحقق اجرای قانون همه نهادهای مربوطه از جمله شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی تابع این شورا نیز در جریان تخلف مذکور قرار گرفتند.

مکاتبه رییس رسانه ملی با رییس جمهوری در جایگاه ایشان به عنوان رییس شورای عالی فضای مجازی صورت گرفته و در آن ضمن ارایه گزارش تخلفات این پلتفرم درخواست اقدام قانونی شده است.

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی تاکید می‌کند در کنار فعالان تولید محتوا در فضای مجازی و در راستای حمایت از آنان همچنان به وظایف خود عمل می‌کند و در مقابل، در برابر هرگونه قانون‌شکنی و بی‌توجهی به حقوق مخاطبان و سایر فعالان، اقدامات قانونی لازم را انجام خواهد داد و در این راستا در مقابل تخطی و تخلف و سرکشی در برابر قانون کوتاه نخواهد آمد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha