کد خبر: 4118178
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹
بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی در محکومیت اهانت به قرآن کریم

مجامع بین‌المللی جسارت به ادیان الهی و مقدسات را ممنوع کنند

دبیرخانه شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای، از مجامع بین‌المللی خواست جسارت به ادیان الهی و مقدسات را ممنوع و محکوم و اعلام کرد: از رهبران ادیان دینی نیز انتظار می‌رود مواضع محکم بازدارنده در این خصوص اتخاذ کنند.

به گزارش ایکنا، دبیرخانه شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت نسبت به ساحت مقدس قرآن کریم را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«یُریدون لِیُطفِئوا نورَ اللهِ بِاَفواهِهم و اللهُ متمُّ نورهِ و لو کرِهَ الکافرون» [صف/8]

قرآن عزیز کتاب جامع هدایتگر برای جهانیان و همه مردم است (هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ) که آن‌ها را از غل‌و زنجیر مکاتب مادی کفر و ضلالتِ برآمده از جاهلیت قدیم و مدرن نجات داده (وَيَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالْأَغْلَالَ الَّتِي كَانَتْ عَلَيْهِمْ) و با ارج‌نهادن به ارزش‌های فطری، معنوی و اخلاقی مانند آزادی، عدالت، استقلال، عزت، عقلانیت و برادری به پایدار‌ترین راه هدایت کرده و می‌کند (یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ). اهانت به مقدسات اسلامی حادثه بسیار تلخ و ناگواری است كه تنها یک حركت سفیهانه از مشتی مزدورِ فرومایه نیست؛ بلکه اقدامی از سر استیصال مدعیان دروغین حقوق بشر و آزادی است كه به‌ویژه پس از پیروزی‌های پیاپی جبهه مقاومت در مصاف دو جبهه «اسلام و استکبار» سیاست اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی را پیش گرفتند.

اهانت‌های مذبوحانه به مقدسات، پیامبر اعظم(ص) و قرآن کریم یک پرده‌ از زنجیره ننگین مقابله با اسلام و نشانه شکست در سیاست‌های جنگاورانه و خشن علیه مسلمانان طی چهارده قرن گذشته است. دشمنان شیطانی اسلام می‌پندارند می‌توانند نور این آفتاب عالم‌تاب را با فوت‌کردن خاموش کنند (یُریدون لِیُطفِئوا نورَ اللهِ بِاَفواهِهم) و اگر خود را در پرده ظلمت شب فروبرند، با این چشمه نور مقابله کنند؛ غافل از اینکه در مقابل این آفتاب بلند عالم‌تاب و هستی‌بخش، این ذره‌ها نه تنها بی‌ارزش‌اند بلکه هلاکت و نابودی آن‌ها را رقم خواهد زد. تاریخ اسلام سند زنده‌ای است بر تحقق عینی وعده قرآن مبین که ایزد تعالی آن را پرنورتر و درخشان‌تر می‌کند؛ هر چند کافران را خوش نیاید (و اللهُ متمُّ نورهِ و لو کرِهَ الکافرون).

دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی هتک حرمت نسبت به ساحت مقدس قرآن کریم، کتاب آسمانی بیش از یک‌چهارم جمعیت جهان (حدود دو میلیارد مسلمان)، در سوئد و هلند را قاطعانه محکوم کرده و تأکید می‌کند:

1- ‌نئولیبرالیسم غرب بر‌اساس کدامین مبانی، توهین به مقدسات دیگر ادیان را در افکار عمومی مردم خود نشانه آزادی بیان جلوه می‌دهد و آن را با عقلانیت و آزادی بیان سازگار می‌داند؟

2- عاملان و افرادی كه دست به چنين عمل زشت و پلیدی زده‌اند، مجازات خود را خواهند داشت؛ ولی بخش عمده اين گناه و مسئوليت اصلی آن متوجه مسئولان کشورهای سوئد و هلند و شرکای شرور آن‌هاست.

3- توهین و اهانت به دیگران، شیوه‌­ دفاعی منسوخ و نشانه فرافکنی و اختلال شخصیت فکری اومانیستی خودشیفته و ناکارآمد غرب متأثر از ترس و اضطراب و درماندگی است. زمان آن رسیده که نظام فلسفی سکولار و لائیک غرب به‌جای نشانه‌رفتن انگشت اتهام به‌سوی نظام وحیانی و متأله تمدن اسلامی و عاری دانستن خود از عیب‌ونقص، برای کاهش احساس گناه، راه بازیابی هویتی و جلوگیری از انسداد تمدنی خود را در بازگشت به یگانه خالق هستی و پایان‌دادن قهر چند قرن خود با یکتای بی‌همتا جستجو کند که همانا یگانه راه رستگاری و سعادت است.

4- مسلمانان، موحدان و آزادی‌خواهان راستین جهان با تمسک به آموزه وحیانی «وَ لا تَسُبُّوا الَّذينَ يَدعونَ مِن دونِ اللّهِ» هرچند ناسزاگویی به مقدسات حتی مشرکان و کافران را بر خود حرام می‌دانند، لکن با مقابله آگاهانه و خردورزانه نسبت به این حرکات مذبوحانه و شیوه‌های نفرت‌بار اسلام‌ستیزی اعلام انزجار می‌كنند.

5- دستگاه‌های فرهنگی، سیاسی و بین‌المللی نظام با استفاده از ظرفیت حقوقی، دیپلماسی و فرهنگی خود این اقدام را مورد پیگیری قرار دهند و صدای اعتراض حق‌طلبان را به گوش جهانیان برسانند و تدابیر لازم را برای پیشگیری و تکرار هتک حرمت اتخاذ کنند.

6- فتنه اسلام‌هراسی و توهین به مقدسات اسلامی توطئه شیطانی دیگر از سرکردگان رژیم غاصب و اشغالگر قدس شریف و ایادی جیره‌خوار آن‌هاست که هر چه موج اسلام‌گرایی در جهان فراگیرتر می‌شود، نابودی خود را که امری محتوم است، نزدیک‌تر می‌بینند و اشغالگران کودک‌کش صهیونیست باید بدانند که این رفتارهای جنون‌آمیز سعی باطل بوده و تغییری در سرنوشت آن‌ها یعنی نابودی رژیم جعلی صهیونیستی نخواهد داشت.

در پایان، از مجامع بین‌المللی امید می‌رود جسارت به ادیان الهی و مقدسات را که قلب تمام پیروان ادیان الهی و دیگر آزادگان را به درد آورده است، ممنوع و محکوم کنند و از رهبران ادیان دینی نیز انتظار می‌رود مواضع محکم بازدارنده در این خصوص اتخاذ نمایند. همچنین نفی این دروغ‌پراکنی‌ها از‌سوی تمام دولت‌های اسلامی و دولت‌های مستقل و آزاده نیز مورد انتظار جدی است. دولتمردان کشورهای اسلامی هوشیار باشند که اگر غیر این عمل نموده و سکوت اختیار کنند، بی‌شک این سکوت ذلیلانه آن‌ها در برابر بی‌حرمتی به ساحت مقدس قرآن، دولت‌های آن‌ها را به ذلت ابدی خواهد کشاند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha