کد خبر: 4118361
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵
امینی در نشست خبری:

فیلم فجر امسال منطبق با سبک زندگی ایرانی اسلامی است + فیلم

نشست جشنواره فیلم فجر امسال با حضور مجتبی امینی دبیر این رویداد در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

به گزارش ایکنا، مجتبی امینی در ابتدای نشست خبری چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر که امروز ۱۰ بهمن در پردیس سینمایی ملت برگزار شد گفت: جشنواره امسال در 12 بهمن شروع می‌شود. در برگزاری شرایط سختی را امسال داشتیم که به دلیل مشکلات چند ماه گذشته در کشور و التهابات بود و روند تولید آثار سینمای کشور یک مقدار با تأخیر روبرو شد. البته در چارچوب ارزیابی فیلم‌ها و هیئت انتخاب با یک بسته تولیدی خوب فیلم روبرو بودیم و 75 اثری که در بخش گروهی ثبت‌نام کردند و آثاری که به دبیرخانه رسید آثار قابل‌توجهی نسبت به سال گذشته بود.

وی افزود: امسال با ترافیک ویژه‌ای از فیلم‌ها مخاطبان سینمادوست کشورمان روبرو خواهیم بود. فیلم‌های ویژه‌ای در ژانرهای مختلف خواهیم داشت. این آثار نشان‌دهنده روح جدیدی در سینمای ایران است که راه خودش را پیدا کرده است.

دبیر جشنواره تصریح کرد: ما 30 فیلم داشتیم و باید آثاری را به جشنواره بیاوریم که هم مخاطب راضی باشد و هم جشنواره رونق بگیرد و جمع‌بندی کنیم که به 24 فیلم بخش رقابتی رسیدیم. چهار اثر در بخش رزرو ماند و امیدوارم اثر آقای جعفری جوزانی به بخش رقابتی برسد. فعلا جشنواره میزبان خانواده سینما و مردم سینمادوست با 24 اثر در بخش چهل و یکم خواهد بود.

وی با اشاره به آغاز فروش بلیت‌ها از امروز تأکید کرد: امسال شاهد مهمانان خارجی و اتفاق خوبی در بستر بین‌المللی هستیم. 578 فیلم در سامانه سایت جشنواره ثبت‌نام کردند که از این تعداد، هیئت انتخاب ما به 26 اثر از 25 کشور در بخش مسابقه بین‌الملل رسید. فیلم‌هایی که محصول مشترک در آنها دیده می‌شود و برای اولین بار اکران خودشان را در منطقه خواهند داشت. فیلم‌های خوبی نیز در سه بخش سعادت، جلوه‌گاه شرق و جشنواره جشنواره‌ها به اکران درخواهد آمد و انشاالله از 25 کشور مهمان خارجی در جشنواره خواهیم داشت. بازار فیلم خواهیم داشت و کمپانی‌های مختلف از کشورهای جهان حضور دارند و در برج میلاد و خانه جشنواره این بازار و محل استقرارشان در آنجا خواهد بود.


پس از سخنان امینی، نوبت به سؤالات خبرنگاران رسید. در آغاز این بخش، خبرنگار ایکنا درباره وجود یا فقدان مراسم فرش قرمز ر جشنواهر امسال پرسید. دبیر جشنواره پاسخ داد: نگاه حقیر این است که سیاست و برنامه‌ها باید با سبک زندگی ایرانی اسلامی همخوانی داشته باشد و نباید از فستیوال‌های دیگر کپی‌برداری کنیم و در اجرا آن‌طور پیش برویم. ما یک عقبه فرهنگی هنری داریم که زبانزد است و هیچ کجای دنیا نمی‌توانند با آن رقابت و هنر والای ما را ترسیم کنند. از این حواشی به دور ماندیم تا بر چارچوب سبک زندگی ایرانی اسلامی و فرهنگ اصیلمان پیش برویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha