کد خبر: 4118681
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
مرتضی طاهری بیان کرد

خطر دو قطبی کردن مداحان و حزب‌اللهی‌‌ها

رئیس خانه مداحان کشور در آئین تجلیل و تکریم از ستایشگران اهل‌ بیت(ع) و اولین گردهمایی مداحان و شعرای آئینی شاغل در شهرداری تهران، خطر بزرگ امروز را دو قطبی کردن مداحان و حزب‌اللهی‌‌ها دانست.

خطر اصلی امروز؛ دوقطبی‌سازی حزب‌اللهی‌‌هابه گزارش ایکنا، آئین تجلیل و تکریم از ستایشگران اهل‌ بیت(ع)، اولین گردهمایی مداحان و شعرای آئینی شاغل در شهرداری تهران امروز 11 بهمن‌ماه،‌ با حضور مرتضی طاهری، رئیس خانه مداحان کشور، هادی سهامی، رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران، مصطفی خرسندی و جمعی از شاعران و مداحان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، هادی سهامی، رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با بیان اینکه حضور ۱۱۰ مداح شهر تهران در شهرداری یک ظرفیت مهم است، اظهار کرد: مداحان باید در زمینه جهاد تبیین فعالیت کنند. اگر مداحان این مطالبه مورد اشاره رهبر انقلاب را انجام ندهند، باید از چه کسی انتظار داشت؟

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران سالم‌سازی محیط را یکی از انتظاراتی دانست که از جامعه مداحان در شهرداری تهران وجود دارد و ادامه داد: مداحان با برگزاری مراسم مذهبی و دینی در شهرداری تهران می‌توانند نقش مهمی را در سالم‌سازی محیط و ایجاد روحیه و نشاط داشته باشند.‌

وی موکب علی‌ بن‌موسی‌الرضا(ع) شهرداری را به‌عنوان بزرگترین موکب ایرانی‌ها در طریق نجف به کربلاست دانست که شبانه ۱۰ هزار زائر را اسکان و غذا می‌دهد و گفت: این ظرفیت شهرداری در مداحی و سخنرانی بی‌نظیر است.

مرتضی طاهری، رئیس خانه مداحان کشور نیز طی سخنانی انتخاب و فراگیری و ارائه شعر خوب را کار اصلی مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) دانست و گفت: گاهی اشخاص در لحاظ موضع تبیینی فکر ریزش فالوور می‌کنند پس جهاد تبیین مرد میدان می‌خواهد تا بتوانیم اعتقاد ریشه‌دار و اصیل‌مان را بیان کنیم. باید تعارف و رودربایستی از دیگران را کنار گذاشت؛ اگر دیگران را در زندگی و مسیر اهل بیت(ع) مؤثر می‌دانیم باید بدانیم شرک در ما لانه کرده است؛ بسیاری در زندگی دچار شرک شده‌اند؛ در حالی که تابلوی زندگی‌شان طور دیگری است.

طاهری تصریح کرد: اگر خدا را همه‌کاره بدانیم و مهر تأیید اهل بیت(ع) را داشته باشیم از کسی نمی‌ترسیم و نگرانی نخواهیم داشت. کوتاهی نسبت به وظیفه‌‌مان در اتفاقات اخیر در توئیت زدن و استوری کردن‌‌مان وجود داشت؛ برخی از دوستان ملاحظه و رعایت کردند و شاید برخی‌ شأن خودشان را بر شأن اهل بیت و انقلاب ترجیح دادند و مقدم دانستند.

وی نسبت به دوقطبی‌سازی هشدار داد و افزود: دشمن وقتی نتوانست جامعه را دوقطبی کند و ناامید شد، به دوقطبی‌سازی جامعه حزب‌اللهی‌ها دامن زده است لذا خطر بزرگ امروز دوقطبی کردن مداحان و حزب‌اللهی‌‌هاست.

با امام حسین مهشور شویم نه مشهور

در ادامه، مصطفی خرسندی، مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز به‌ تشریح جایگاه مداحان پرداخت و با بیان اینکه حرف «م» مداح به‌معنی متدین بودن است، گفت: یعنی کاری کنیم هرکسی با ما همنشین شد، جذب امام حسین(ع) شود؛ چون ما آمده‌ایم با امام حسین(ع) محشور شویم و به‌دنبال مشهور شدن نیستیم. نماز اول وقت و احترام به پدر و مادر لازمه و مقدمه‌ فعالیت و تأثیرگذاری نسبت به مردم است. از مواردی که واقعاً باید توجه به آن داشت نماز اول وقت است که سطحی گرفته می‌شود؛ تعقیبات بعد از نماز نفوذ کلام به‌وجود می‌آورد

حجت‌الاسلام صابری‌نیا، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج شهرداری تهران در تشریح هدف این گردهمایی اظهار کرد: در مجموعه بسیج شهرداری تهران بزرگ استعداد بسیار و فرصت‌های طلایی نهفته شده است که اگر ساماندهی شوند می‌توانند گره بسیاری را از شهر تهران و کشور باز کند. پرداختن به کانون‌های قرآنی بسیج شهرداری و کانون شعرای آئینی و جامعه مداحان از دغدغه‌های این مجموعه است. دغدغه رهبر معظم انقلاب مبتنی بر مسائل فرهنگی کشور است و یکی از عناصری که می‌تواند این دغدغه را برطرف کند، جامعه شعرا و مداحان آئینی است که نیازمند تامین سازوکار و تشکیلات است.

صابری‌نیا به پشتیبانی بسیج و سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در آن دوران مجموعه‌های متولی زیادی برای کار داشتیم که امروز باید این مجموعه‌ها به میدان جهاد تبیین بیایند. امروز جهاد فرهنگی و علمی مطرح است که جهاد تببین در آن اولویت دارد و جلسات مداحان در این مسیر، جلسه‌های شهیدپروری است که نتیجه خلوص مداحان مؤمن، متدین و رزمنده است.

جوانان را برای دفاع از قرآن و عترت آماده کنیم 

مسئول دفتر نمایندگی سازمان بسیج شهرداری تهران استمرار جنگ میان جبهه حق و کفر را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید نوجوانان و جوانان را برای دفاع عظیم از قرآن و عترت در جنگ ترکیبی امروز آماده کنیم؛ چراکه هیئت‌ها کانون جهاد فی‌سبیل‌الله در راه احیای مکتب امام حسین(ع) و شهادت است.

وی جهاد تبیین را استمرار هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: بخش مهمی از جهاد تبیین برعهده شاعران و مداحان است؛ کانون جامعه مداحان باید در بسیج شهرداری شکل بگیرد تا بتوانیم انتظارات رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شود.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم، میلاد حسنی و محمد بیابانی شاعران آئینی، اشعاری را به ساحت امیرالمؤمنین(ع) و حضرت علی‌ بن موسی‌الرضا(ع) تقدیم کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha