کد خبر: 4119848
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱

برنامه اوقاف مصر برای احیای مکتب‌خانه‌های قرآنی

وزارت اوقاف مصر از اتخاذ برنامه‌های مختلف برای احیا، حفظ و مدرن‌سازی مکتب‌خانه‌های قرآنی در این کشور خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از الوطن، عبدالله حسن، سخنگوی وزارت اوقاف مصر از تدوین برنامه‌های گسترده برای حفظ و توسعه جایگاه مکتب‌خانه‌های قرآنی در این کشور خبر داده است.

به گفته وی این برنامه‌ها از 2015 آغاز شده و بخش مهم آن اولویت دادن به فارغ‌التحصیلان الازهری و حافظان مورد تأیید الازهر برای باز کردن مکتب‌خانه‌های قرآنی و افزایش حقوق معلمان این مکتب‌خانه‌ها بوده است.

به گفته وی دوره گذشته برخی از مکتبخانه‌های قرآنی از سوی گروه‌های افراطی برای گسترش افراط‌گرایی و افکار تروریستی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و از این‌رو وزارت اوقاف تصمیم گرفت تا برای خشکاندن سرچشمه‌های افراط‌گرایی اقدام کند.

وزارت اوقاف مصر همچنین آزمون‌هایی برای تأیید صلاحیت معلمان مکتبخانه‌های قرآنی نیز داشته است و معلمان تنها پس از گذراندن آزمون اداره امور قرآن وزارت اوقاف می‌توانند به آموزش قرآن در این مکتبخانه‌ها اقدام کنند.

این وزارتخانه همچنین از ائمه و دانش‌آموختگان مؤسسات و قاریان قرآن کریم که مایل به بازگشایی مکتبخانه‌های قرآنی هستند، دعوت کرد تا برای اخذ مجوز راه‌اندازی این مکتبخانه‌ها به وزارت اوقاف مراجعه و راه را برای ایجاد مکتبخانه‌های جدید با توجه به شرایط کنونی فراهم کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha