کد خبر: 4119929
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵
خزاعی:

استاد نصیریان اعتبار هنر و سینمای امروز است

رئیس سازمان سینمایی کشور به مناسبت سالروز تولد استاد علی نصیریان طی یادداشتی ضمن تبریک تولد وی برای این استاد پیشکسوت حوزه فرهنگ و هنر آرزوی سلامتی و بهبودی کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، متن کامل یادداشت محمد خزاعی بدین شرح است:

«استاد عزیز

با سلام و ادب

به مناسبت سالروز تولد شما استاد گرانقدر بر خود لازم می‌دانم از صمیم قلب ضمن آرزوی صحت، سلامتی و بهبودی عاجل این روز مبارک را به جنابعالی تبریک بگویم. از خبر کسالت شما که طی یادداشتی به دبیر جشنواره فجر اعلام کردید به حسب ارادت شخصی و وظیفه‌ام متأثر شدم. سینمای ایران وامدار هنرمندان بزرگی چون شماست. شما اندوخته و سرمایه هنر تصویری این مملکت هستید. مردم ما خاطره‌های بسیار از حضور گرم شما روی صحنه و جلوی دوربین دارند. وظیفه همه ما اهالی سینماست که جویای مشکلات جسمی و روحی عزیزان و بزرگان فرهنگ و هنر باشیم تا هر چه زودتر به این عرصه بازگردند.

این جشنواره‌های سینمایی و هنری که سابقه بیش از 40 سال دارند با وجود شما بزرگان خاطره‌انگیز و جریانساز بوده و خواهد بود. شهرت و آوازه حضور پرافتخار شما در قلب‌های مردم و بر تارک چنین رویدادهایی همواره،  ثبت و ضبط است. بدون تردید، نام شما اعتبار هنر و سینمای امروز است و هرگز حذف شدنی نیست.

استاد نصیریان عزیز

از چندی پیش، سخنان زیبا و عمیق شما در عیادت از جنابعالی همچنان، در خاطرم  هست که از دغدغه‌هایتان برای پیشرفت سینما و جوانان گفتید و ما را به حمایت از استعدادهای جدید و گمنام‌های این عرصه تشویق کردید.

در شرایط کنونی، اگرچه برخی بدشان نمی‌آید دلسوزی‌ها و حتی، همین خبر کسالتتان را با منافع شخصی و سیاسی خویش گره بزنند ولی جامعه و مردم، هنر شما را در مقاطع مختلف تاریخ این مرز و بوم - در بزنگاه‌های دوران دفاع مقدس و حتی، در اتفاقات سال‌های اخیر به خاطر دارند و می‌دانند همواره، دلتان برای رشد و تعالی فرهنگ ایران زمین می‌تپد.

به دلیل افتخار همکاری‌ام با جنابعالی در چندین فیلم و جشنواره‌های سینمایی و نمایشی در سال‌های دور و نزدیک، با عمق نگاه، دغدغه‌ها و دلسوزی‌های ملی و فراملی شما آشنا هستم.

شما در سخت‌ترین شرایط تاریخ معاصر همواره در میدان حضور داشته‌اید، و امروز نیز، به بهبودی و سلامتی عاجلتان امید داریم تا بار دیگر، شاهد حضورتان در صحنه‌های هنر بوده و ما نیز،  افتخار میزبانی شما را در این محفل بزرگ سینمایی داشته باشیم.

محمد خزاعی

رئیس سازمان سینمایی کشور»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha