کد خبر: 4120450
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
سرلشکر باقری:

جمهوریت و اسلامیت به برکت انقلاب اسلامی با هم تجمیع شدند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و استحکام آن با رأی مردم، برای اولین بار مؤلفه‌های جمهوریت و اسلامیت به برکت این انقلاب با یکدیگر تجمیع شد و نظامی نمونه در سطح جهان به وجود آمد که ان‌شاءالله به قیام حضرت بقیه‌الله متصل خواهد شد.

سرلشکر باقری

به گزارش ایکنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح صبح امروز، سه‌شنبه 18 بهمن، در مراسم تجدید میثاق فرماندهان ارشد و کارکنان نیرو‌های مسلح با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به دستاورد‌های انقلاب اسلامی، اظهار کرد: به کوری چشم دشمنان، ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و به برکت خون شهدا ما با قدرت و اقتدار چهل و پنجمین سال حیات طیبه جمهوری اسلامی را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: خدای بزرگ را شاکریم که در آستانه آغاز چهل و پنجمین سال جمهوری اسلامی بار دیگر در مرقد نورانی امام راحل بزرگوار در محضر همه فرماندهان حضور پیدا کرده و با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا پرچم انقلاب اسلامی را بر دوش گرفتند و با اقتدار و تدبیر این پرچم را پیش می‌برند، ادامه داد: ان‌شاءالله ایشان این پرچم را به دست مولایمان حضرت بقیه‌الله الاعظم عجل الله فرجه الشریف تحویل خواهند داد.

بیانیه گام دوم مسیر را برای جوانان مشخص کرده است

باقری تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان عنوان می‌کردند جمهوری اسلامی چهلمین بهار انقلاب را نخواهد دید، امروز مشاهده می‌کنیم ایران قوی‌تر از همیشه، با اقتدار و توان مضاعف و با تدبیر، راه نورانی خود را به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی پیش می‌برد و سند ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مسیر را برای جوانان و نسل‌های بعدی مشخص کرده است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و استحکام آن با رأی مردم، برای اولین بار مؤلفه‌های جمهوریت و اسلامیت به برکت این انقلاب با یکدیگر تجمیع شد و نظامی نمونه در سطح جهان به وجود آمد که ان‌شاءالله به قیام حضرت بقیه‌الله متصل خواهد شد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۴ سال گذار از تحریم‌ها، جنگ‌ها، فشار‌ها، سختی‌ها و مشکلات با تمام توان با قدرت توفنده به سوی اهداف خود پیش رفته و همه مشکلات را پشت سر گذاشته است.

باقری در ادامه گفت: دشمنان در این مدت همه راه‌ها را برای آسیب به این نظام مقدس آزمودند و با ایجاد ناامنی‌ها، جنگ‌ها، تحریم‌ها و مشکلات گوناگون امروز با جنگ ترکیبی وارد عرصه شده و تلاش دارند از همه توانمندی‌ها به طور پیوسته و منسجم علیه ملت ایران استفاده کنند.

وی افزود: دشمن از طریق جنگ ترکیبی به دنبال ترویج ناامیدی، ضعف و سستی در کشور است در شرایطی که مردم عزیز ما در همین ماه‌های اخیر نشان دادند هر زمانی نیاز باشد در کنار نظام مستحکم اسلامی ایستاده‌اند و در پیروی از رهبر عزیز گام بر می‌دارند.

باقری گفت: برد خطوط تماس گفتمان انقلاب اسلامی، امروز مرز‌های کشور را در نوردیده و منطقه را در برگرفته است، به گونه‌ای که همه آزادی‌خواهان جهان پیام و آرمان‌های جمهوری اسلامی را آرزو و آرمان خود می‌پندارند و تلاش دشمنان برای خاموش کردن این نور الهی راه به جایی نخواهد برد.

وی افزود: دشمنان در ابتدای انقلاب اسلامی تلاش کردند تا با شعار انحلال ارتش توان دفاعی کشور را تضعیف کنند، اما امام راحل در کنار حفظ و افزایش اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران، نهال جدیدی به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را غرس کردند که پاسدار انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن شد و نیرو‌های انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز بازوانی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند.

نیرو‌های مسلح در بهترین شرایط رزمی قرار دارند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز نیرو‌های مسلح کشور در بهترین شرایط آمادگی رزمی و هم‌افزایی قرار دارند، ادامه داد: امروز ارتش و سپاه دو بازوی قدرتمند این ملت هستند و به حمدلله روزبه‌روز بر برادری و هم‌افزایی و ارتقاء توان و وحدت این دو بازوی مقتدر انقلاب اسلامی افزوده می‌شود.

وی درباره توان تسلیحاتی نیرو‌های مسلح گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی از توان بازدارندگی قابل توجهی برخورداریم و بیش از ۹۰ درصد تجهیزات و تسلیحات نیرو‌های مسلح را براساس رهنامه‌ها و نقشه راه بومی کشور در داخل تولید می‌کنیم.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح بیان کرد: کشور ما در گذشته از داشتن کوچکترین تجهیزات محروم بود و در تحریم صددرصدی کامل قرار داشت، اما امروز تسلیحات و تجهیزاتش خواهان و درخواست‌کننده‌های فراوانی در جهان پیدا کرده است و این افتخاری است که امام بزرگوار برای ملت ایران ایجاد کرد.

وی با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی نیز گفت: آن‌ها در شرایطی که به خوبی می‌دانند قدرت اعمال هیچ گونه تهدیدی را علیه ملت ایران ندارند، و در میان کشور‌ها و ملل محور مقاومت محاصره شده اند باز هم به تهدید و لفاظی زبان می‌گشایند.

باقری گفت: به برکت انقلاب اسلامی و رهبری امامین انقلاب روزبه‌روز بر توان بازدارندگی نیرو‌های مسلح افزوده می‌شود.

مأموریت نیروهای مسلح در حوزه خدمت‌رسانی

وی افزود: امروز نیرو‌های مسلح مأموریت ذاتی خود را در دفاع از مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی به کار بسته‌اند و در کنار آن نیز با دولت محترم در خدمت‌رسانی به مردم شریف همکاری می‌کنند و هر جایی نیاز باشد برای خدمت‌رسانی پیشگام هستند.

وی زلزله اخیر در شهرستان خوی را نمونه بارز خدمت رسانی نیرو‌های مسلح به مردم شریف عنوان کرد و افزود: نیرو‌های مسلح ضمن انجام مأموریت‌های ذاتی خود، در حوزه محرومیت‌زدایی و سازندگی کشور نیز مطابق با مقدورات خود گام برمی دارند.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح ادامه داد: به عنوان رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح تأکید می‌کنم هرچند بازدارندگی دفاعی کشور ما اجازه بروز تهدیدات را نمی‌دهد، اما نیرو‌های مسلح ما حتی برای یک درصد احتمالی تهدید نیز، تمام امکاناتش را با هوشیاری کامل در رصد وضعیت قرار می‌دهد و آمادگی نیرو‌های مسلح امروز بحمدالله از هر زمان دیگری بالاتر است.

رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان تصریح کرد: امروز نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در حد مقدورات در مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان وارد عرصه شده و یاری‌رسان همه نهادها، مسئولان در کشور در راستای پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی و حل معضلات کشور هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha