سیدحسن نصرالله: نبرد با دشمن تا آزادی کامل لبنان ادامه دارد/ قدردانی از ایران و سوریه
کد خبر: 4143510
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۹

سیدحسن نصرالله: نبرد با دشمن تا آزادی کامل لبنان ادامه دارد/ قدردانی از ایران و سوریه

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه پنج‌شنبه همزمان با بیست و سومین سالروز پیروزی مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان (مصادف با 25 مه) سخنرانی کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از العالم، دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز این سخنرانی گفت: روز مقاومت و آزادی، یادآور پیروزی بزرگی است که در لبنان محقق شد.

سیدحسن نصرالله ضمن تشکر و قدردانی از همه لبنان به ویژه از تمام کسانی که برای تحقق این پیروزی جانفشانی کردند، اعم از خانواده شهدا، مجروحان، اسرای آزاد شده، مبارزان و همه خانواده‌هایشان، گفت: از ایران و سوریه که همواره حامی مقاومت بودند و هستند و نیز از رهبران مبارز تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی همچنین از ارتش لبنان، نیروهای امنیتی، گروه‌های فلسطینی، نیروهای سیاسی و همه حامیان مقاومت تشکر و قدردانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: کسی که گمان می‌کند نبرد با دشمن به پایان رسیده، دچار توهم شده است؛ زیرا هنوز بخشی از خاک ما تحت اشغال است؛ این روز تجربه بزرگی است که باید نسل‌های ما با آن و نیز با جانفشانی‌هایی که در این روز عظیم صورت گرفت، آشنا شوند، باید به همه نسل‌ها و مردم لبنان یادآوری کرد که این پیروزی با دخالت‌های بیگانگان حاصل نشد؛ بلکه نتیجه سال‌ها فداکاری بود.

او با اشاره به دست‌آوردهای مقاومت گفت: امروز رژیم صهیونیستی در پشت دیوارها پنهان شده است و از تحمیل شرط‌های خود در هر مذاکره‌ای با فلسطین عاجز مانده است؛ و اینها حاصل تحولاتی است که مقاومت تحمیل کرده است؛ پس از آزادی جنوب، هژمونی آمریکا بر جهان دیگر وجود ندارد و اوضاع به سمت جهان چندقطبی پیش می‌رود و این همان چیزی است که اسرائیل را هراسان کرده است.

نصرالله با اشاره به چنددستگی موجود در رژیم صهیونیستی، از انسجام و ثبات در محور مقاومت سخن گفت و تأکید کرد: مواضع رئیس جمهور ایران در سفر به سوریه پس از 12 سال جنگ علیه سوریه، بیانگر انسجام محور مقاومت است.

وی در واکنش به تهدیدات نتانیاهو گفت: شما نمی‌توانید ما را به یک جنگ بزرگ تهدید کنید؛ بلکه این ما هستیم که شما را به جنگ تهدید می‌کنیم، میدان‌های نبرد در این جنگ بزرگ آکنده از صدها هزار مبارز خواهد بود زیرا ما از لحاظ تعداد نیرو برتری بی‌نظیری داریم، مقاومت روز به روز در حال توسعه است و تحولی بزرگ در توان مالی و نظامی مقاومت رخ داده است.

سیدحسن نصرالله افزود: مانور اخیر حزب‌الله، مؤید آمادگی آن است؛ اسرائیلی‌ها به دنبال رزمایش اخیر حزب‌الله و ترس و وحشت شهرک‌نشینان و نیز سقوط ارزش شیکل در برابر دلار ، از تهدیدات اخیر خود عقب نشینی کردند، جنگ بزرگ در منطقه رژیم صهیونیستی را به نابودی خواهد کشاند.

وی معادله ارتش، ملت و مقاومت را عامل حفاظت از لبنان دانست و گفت: این معادله چتر نجات واقعی است که نباید آن را از دست داد. امنیت، شرط اصلی و پیش نیاز هرگونه راه حل برای مسائل اقتصادی و سیاسی است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره موضوع آوارگان سوری نیز گفت: موضوع آوارگان سوری را می‌توان با اتخاذ تصمیمی مبنی بر اعزام هیئتی از لبنان به سوریه و انجام مذاکرات در این خصوص حل و فصل کرد.

یادآوری می‌شود؛ 25 می سال 2000 یادآور اولین پیروزی قطعی مقاومت لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی است؛ در این روز ارتش رژیم صهیونیستی پس از 22 سال اشغال، از مناطق جنوب لبنان عقب‌نشینی کرد، این عقب‌نشینی به دلیل حملات سخت مقاومت اسلامی لبنان، حزب‌الله، صورت گرفت.

انتهای پیام
captcha