آماده حمایت از طرح‌های قرآنی در سینما هستیم
کد خبر: 4169533
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳
اسماعیلی در پاسخ به ایکنا:

آماده حمایت از طرح‌های قرآنی در سینما هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایکنا گفت: وزارت فرهنگ آماده حمایت و پشتیبانی از کلان‌طرح‌های سینمایی با موضوعات قرآنی است.

آماده حمایت از طرح‌های قرآنی در سینما هستیممحمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایکنا مبنی بر حمایت‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فیلم‌های قرآنی گفت: به آقایان معاف، از اعضای شورای پروانه صدور ساخت و محمد خزاعی؛ رئیس سازمان سینمایی ابلاغ کرده‌ایم تا از فیلم‌های قرآنی حمایت‌های ویژه‌ شود. در این راستا چند فیلمنامه قرآنی امسال نگاشته شده و دوستان در پی رسیدگی به آن هستند و وزارت فرهنگ آماده حمایت از کلان طرح‌هایی قرآنی در سینماست.

وی افزود: در حوزه موضوعات قرآنی نیز چند موضوع پیش روی ما قرار دارد و آقای زین‌العابدین مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در حال پیگیری کارها هستند اما باز هم از طریق خبرگزاری خوب ایکنا اعلام می‌کنم که آماده حمایت از هر طرح قرآنی در سینما هستیم.

وزیر ارشاد در پاسخ به این سؤال که برای تولیدات جهانی در حوزه فیلم‌های قرآنی آیا بر تولیدات مشترک با دیگر کشورهای مسلمان سیاستی اندیشیده شده است؟ گفت: بله همکاری‌های بین‌المللی با دیگر کشورها در چند بخش شروع شده است. البته در حوزه سینمایی قرآنی هنوز کار مشترکی شروع نشده اما چون فیلم قرآنی مورد توجه همه کشورهای مسلمان دنیا است تولیدات مشترک جزء دستور کارمان قرار دارد.

انتهای پیام
captcha