کشور نیازمند سبک زندگی مبتنی بر انتظار و مقاومت است
کد خبر: 4197196
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی:

کشور نیازمند سبک زندگی مبتنی بر انتظار و مقاومت است

علیرضا کلانتر مهرجردی با بیان اینکه امام(ره) و شهدا به این جمع‌بندی رسیدند که ادامه حاکمیت دینی و داشتن یک نظام زندگی مستقل بدون کنار زدن نظام سلطه امکان‌پذیر نیست، گفت: آنچه که امام(ره) تئوریزه کرد این بود که در مقابل سبک زندگی غربی، نیازمند سبک زندگی مبتنی بر انتظار و مقاومت هستیم که امروز آن را در اقصی نقاط کشورها از جمله در یمن می‌بینیم.           

علیرضا کلانتر مهرجردی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی

به گزارش ایکنا، علیرضا کلانتر مهرجردی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی صبح امروز، چهارشنبه 11 بهمن، در افتتاحیه دومین دوره آموزشی ـ فرهنگی «شناخت واقعیات آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم صهیونیستی و نظام سلطه»، در خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد امام(ره) و همه شهدا گفت: این انقلاب از همان آغاز مورد خصومت دشمنان قرار گرفت و به طور ویژه آمریکا، تلاش زیادی کرد که قبل از انقلاب انتخاب مردم که همان نظام و حکومت دینی است، به سرانجام نرسد اما این انقلاب با حضور آگاهانه مردم و رهبری امام(ره)‌ به پیروزی رسید وامروز حتما باید این میراث و حضور و شکوه مردمی را پاس بداریم.
 
وی افزود: این انقلاب و نوع رهبری و حضور مردم در آن اساسا مبدع نظریه جدید در حوزه انقلاب‌ها بود و میشل فوکو، از برجسته‌ترین نظریه‌پردازان غربی، انقلاب اسلامی را دمیدن روح معنویت در دوره مدرن خواند.
 
کلانتر مهرجردی با اشاره به متفاوت شدن نحوه مواجهه دشمنان با ما پس از انقلاب اسلامی گفت: وقوع جنگ تحمیلی و ترورها و پس از آن تحریم‌های ظالمانه از جمله اقدامات نظام سلطه برای ممانعت از حرکت انقلاب اسلامی بود.
 
وی ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب در طلیعه گام دوم انقلاب فرمودند ساختار فرهنگی کشور نیازمند یک بازسازی انقلابی است. در واقع بیانیه گام دوم نشان می‌دهد ما در کنار نقاط قوت، نقاط ضعفی هم داریم و این نیازمند بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور است. در واقع مراد و منظور رهبر انقلاب از بازسازی انقلابی تغییر در نظام ادراکی جامعه ایران است.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی اظهار کرد: غرب استکباری و صهیونیستی پشتیبان جدی آمریکا در اتقاقات منطقه بودند و تلاش می‌کنند سبک زندگی خود را در دنیا گسترش دهند و این سبک زندگی ترکیبی از مواجهات گوناگون را برای جامعه ما رقم زده که همان تغییر در نظام ادراکی جامعه ایرانی است.
 
کلانتر مهرجردی ابراز کرد: امام(ره) و شهدا به این جمع‌بندی رسیدند که ادامه حاکمیت دینی و داشتن یک نظام زندگی مستقل بدون کنار زدن نظام سلطه امکان‌پذیر نیست. آنچه که امام(ره) تئوریزه کرد این بود که در مقابل سبک زندگی غربی، نیازمند سبک زندگی مبتنی بر انتظار و مقاومت هستیم که امروز آن را در اقصی نقاط کشورها از جمله در یمن می‌بینیم.
 
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی بیان کرد: ما در جهاددانشگاهی به این جمع‌بندی رسیدیم که دوره فرهنگی ـ آموزشی مطالعات آمریکا و نظام سلطه را تدوین و طراحی کنیم و لذا این دوره مصوب و اجرا شد. البته در مرحله بعد تصمیم بر این شد که با همکاری وزارت علوم این دوره را در دانشگاه‌ها دنبال کنیم و لذا در این راستا با همکاری معاونت فرهنگی وزارت علوم این دوره ها را در دانشگاهها برگزار خواهیم کرد.
 
در پایان این مراسم از کتاب «درس‌گفتارهای شناخت آمریکا و نظام سلطه» رونمایی شد.
 
همچنین از 9 نفر از برگزیدگان مرحله اول این دوره تقدیر شد.         
انتهای پیام
captcha