پیام تسلیت دبیرکل عصائب در پی ترور یکی از فرماندهان مقاومت
کد خبر: 4198052
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱

پیام تسلیت دبیرکل عصائب در پی ترور یکی از فرماندهان مقاومت

شیخ قیس خزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق امروز دوشنبه در پیامی شهادت ناجی الکعبی، از رهبران برجسته این جنبش را تسلیت گفت و از برادران مجاهد خود خواست از هرگونه رفتار یا تصمیم تحریک‌آمیز خلاف قانون در این زمینه اجتناب کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از العهد نیوز، ناجی الکعبی، از رهبران گروه عصائب اهل‌ الحق روز گذشته، 15 بهمن از سوی افراد مسلح ناشناس در شرق عراق ترور شد.

 یک منبع امنیتی خبر ترور ناجی الکعبی از مسئولان گروه عصائب اهل الحق عراق را در حمله‌ای مسلحانه در منطقه‌ای نظامی در مرکز استان میسان عراق اعلام کرد.

این منبع خاطرنشان کرد که عاملان این جنایت فوراً از مکان حادثه متواری شدند و نیروهای امنیتی تحقیقات گسترده خود را برای کشف جوانب این حادثه آغاز کرده اند.

شیخ قیس خزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق امروز دوشنبه، 16 بهمن در پیامی شهادت ناجی الکعبی را تسلیت گفت و از برادران مجاهد خود خواست از هرگونه رفتار یا تصمیم تحریک‌آمیز خلاف قانون در این زمینه اجتناب کنند.

قیس خزعلی در بیانیه‌ای ضمن تسلیت شهادت ناجی حیدر عوده الکعبی که خود را وقف دفاع از دین، وطن و استانش در عرصه‌های مختلف کرد، افزود: این سؤال از مدت‌ها پیش مطرح است که تا به کی استان میسان باید گرفتار دست قاتلان و باندهای قاچاق مواد مخدر و ارازل و اوباش باشد؟!

وی افزود: آیا زمان آن نرسیده است که این استان از ظلم و هرج و مرج رهایی یابد و در آن قانون حکمفرما شود؟

وی گفت: آیا عاقلانه است که این استان با شیوخ عشایر بزرگوارش و مردم شرافتمند و رزمندگان قهرمانش همچنان گرفتار جلادان پلید باشد؟

خزعلی بیانیه خود را با این سخن به پایان برد که: «در پایان به همه برادران مجاهدم توصیه می‌کنم از هرگونه رفتار تحریک‌آمیز مخالف قانون و عرف عشیره‌ای اجتناب کنند و نیز تاکید می‌کنم که خون شهدا و مظلومان این استان هدر نخواهد رفت».

دو فرد مسلح موتور سوار ناجی الکعبی از فرماندهان برجسته عصائب اهل الحق را در استان میسان هدف گلوله قرار دادند و وی را به شهادت رساندند.

انتهای پیام
captcha