کد خبر: 4212960
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۷
به همت انتشارات شهید کاظمی

«دورت بگردم»؛ سفرنامه متفاوت حج در نمایشگاه کتاب

جدیدترین اثر فائضه غفارحدادی با عنوان «دورت بگردم»، روایتی متفاوت از سفرنامه حج توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.

به گزارش ایکنا؛ «دورت بگردم» اثر جدید فائضه غفارحدادی، سفرنامه حج است اما به قول نویسنده‌اش، «نه از آنها که دائم در معنویات سفر و توضیح فلسفه مناسک حج ذوب می­‌شوند. «دورت بگردم» سفرنامه خودمانی حج است.»

نویسنده در این ثار مخاطب را همسفر آسان، سخت، خنده، گریه، اندورنی و بیرونی سفر 40 ­روزه خودش می‌­کند. آنقدر روان و بی‌تکلف که مخاطب هم وقتی آخر کتاب می‌­خواهد از کعبه خداحافظی کند بلند داد می‌زند: «دورت بگردم! خیلی خوش گذشت! بازم می­‌یام حتما!‌»

 تفاوت «دورت بگردم» با سفرنامه‌­های دیگر حج بیشتر به جنس دغدغه و نوع نگاه نویسنده درباره حج مربوط است که در طول سفر آن را ارتقا می‌­دهد و تکمیل می‌­کند.

حاج خانوم! شما دعا کنید؛ ما آمین می‌­گیم

در بخشی از کتاب چنین می‌خوانیم:

چشم شرطه‌­ها روشن! زنی گعده زیارتنامه‌خوانی گرفته بود جلوی بقیع. آن هم به انضمام روضه‌­های ناخودآگاه. زیارت که تمام شد چشم همه خیس بود. بلند شدیم. یکی از پیرزن‌­­ها تشکر کرد. لهجه یزدی داشت. گفتم: «حاج خانوم! شما دعا کنید. ما آمین می‌­گیم.» و پیرزن انگار یک عمر برای این لحظه تمرین کرده بود. برگشت سمت بقیع. پر چادر تیره با گل‌­های ریزش را زد زیر بغلش و دو دستش را آورد بالا. فهرست دعاهایش بسته طولانی و متنوعی بود از فتنه­‌های آخرالزمان و گلایه از آقایی که نمی­‌آید تا خوب ­شدن گاو مش سکینه. همه را چنان با سوز دل و تضرع گفت که حس کردم از تمام سفر حج خود فقط دعاهای این پیرزن مستجاب شود، کافی است و چیز دیگری نمی‌­خواهم. به فاطمه گفتم امروز همه پاکت را بدین این پیرزن. مجلس اصلی را او بگرداند.

کتاب «دورت بگردم» توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و به سی‌­وپنجمین نمایشگاه بین‌­المللی کتاب تهران خواهد رسید.

انتهای پیام
captcha