کد خبر: 4213793
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۳

گردهمایی 12 هزار نفری زائران حج تمتع استان تهران

زائران حج تمتع سال جاری استان تهران با حضور در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی با مهم‌ترین مسائل مرتبط با حج آشنا شدند.

گردهمایی 12 هزار نفری زائران حج تمتع استان تهرانبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، همایش آموزشی-توجیهی زائران حج استان تهران امروز شنبه 15 اردیبهشت ماه با هدف آموزش مناسک حج و ارائه راهنمایی‌های لازم به زائران با شرکت جمع کثیری از زائران حج تمتع استان تهران و حضور حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی؛ سیدعباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت و سرهنگ محسن عقیلی، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد.

در این همایش زائران با مسائل عبادی، سیاسی و مناسک حج آشنا شدند و قسمت‌هایی از اعمال حج تمتع به صورت نمادین توسط زائران اجرا شد.

عزیمت 15 هزار زائر برای حج تمتع از استان تهران

محمدرضا حاجی علیزاده، سرپرست مدیریت حج و زیارت استان تهران طی سخنانی در این مراسم، با گرامیداشت سالروز شهادت امام صادق(ع) و خیر مقدم به زائران خانه خدا اظهار کرد: در آستانه برگزاری موسوم حج خدا را شاکریم میزبان شما زائران خدا هستیم که قرار است به سرزمین وحی مشرف شوید.

وی ادامه داد: از استان تهران و شهرستان‌های تابعه در حج پیش رو حدود ۱۵ هزار نفر در قالب ۱۰۶ کاروان راهی سرزمین وحی می‌شوند.

ارسالی/گردهمایی 12 هزار نفری زائران حج تمتع استان تهران

سرپرست مدیریت حج و زیارت استان تهران گفت: 62 کاروان مدینه قبل و 44 کاروان مدینه بعد خواهند بود و نخستین کاروان روز ۲۴ اردیبهشت عزیمت خواهد کرد. همچنین کاروان‌های مدینه بعد از روز چهارم خرداد راهی سرزمین وحی شده و بازگشت زائران از اوایل تیرماه آغاز خواهد شد.

وی به زائران توصیه کرد از برنامه‌های متنوعی که توسط بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برای موسم حج امسال پیش بینی شده است حداکثر بهره را ببرند.

توصیه فرمانده پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) 

سرهنگ اسماعیل کشمیری، فرمانده پلیس فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نیز در همایش توجیهی - آموزشی زائران حج تمتع استان تهران  به زائران بیت‌الله الحرام توصیه کرد که به قوانین کشورعربستان احترام بگذارند و از بردن برخی داروهای گیاهی همچون شیرین بیان به سرزمین وحی خودداری کنند.

وی افزود: مواد اسیدی همچون آبلیمو، ترشیجات و... از دیگر موادی است که بردن آنها به کشورعربستان ممنوع است.

وی در ادامه با اشاره به این که عربستان قوانین سختگیرانه‌ای در خصوص مواد مخدر دارد، گفت: ما در گیت‌های فرودگاه نظارت سختگیرانه‌ای خواهیم داشت و اجازه خروج حتی یک گرم مواد مخدر را نخواهیم داد.

سرهنگ  کشمیری اظهار کرد: طبق ماده ۱۷ قانون مبارزه با مواد مخدر، در صورت کشف مواد مخدر از زائر، وی در مرحله اول یک تا پنج سال و در مرحله دوم پنج تا ۱۵ سال ممنوع الخروج خواهد بود.

فرمانده پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) در ادامه از زائران خواست که با نصب سامانه پلیس من از وضعیت مالیاتی خود اطلاع یابند تا در زمان خروج از کشور مشکل مالیاتی نداشته باشند.

سرهنگ کشمیری در پایان به مدیران کاروان و زائران توصیه کرد که مراسم بدرقه را در مساجد و حسینیه‌ها انجام دهند و محدودیت‌های فرودگاهی را در نظر بگیرند.

انتهای پیام
captcha