کد خبر: 4213825
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۸
حجت‌الاسلام نواب بیان کرد:

قرآن محوری و فهم کلام وحی اولویت حج 1403

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ضمن توصیه به زائران بیت‌الله الحرام برای انس بیشتر با قرآن و فهم و درک آیات الهی در موسم حج گفت: قرآن محوری و فهم کلام وحی را در حج 1403 در اولویت قرار دهید.

حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارتبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی درهمایش آموزشی ـ توجیهی زائران استان تهران که امروز شنبه 15 اردیبهشت، در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، گفت: ما هر چه داریم از قرآن و اهل بیت(ع) است، در حج پیش رو قرآن محوری و محافل انس با قرآن و درک و فهم کلام وحی را در اولویت قرار دهید.

حجت‌الاسلام نواب لزوم بهره‌مندی از فرصت معنوی سفر حج را یادآور شد و به زائران توصیه کرد که با تلاوت کلام وحی انس بگیرند.

وی افزود: در سال‌ های گذشته زائرانی در طول برپایی مراسم حج جزء 30 قرآن را حفظ  و برخی در طواف‌های خود سی جزء قرآن را ختم کردند که این اقدام بسیار با ارزشی است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، گفت: این امام همام در دوران عمر با برکت خود نقش ‌آفرینی های زیادی داشتند و در عین حال با چالش‌های زیادی مواجه بودند.

وی افزود: امام صادق(ع) به عنوان رئیس مذهب شیعه توانستند که فقه شیعی را پویا و ماندگار کنند، اما در عین حال امامت ایشان مصادف با آغاز دولت عباسیان بود که با چالش‌هایی مواجه شدند و فرزندشان اسماعیل هم فوت کرد.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به این که امام صادق(ع) شاگردان زیادی را تربیت کردند، گفت: امسال پس از 9 سال وقفه در سفر عمره، زائرانی از جمهوری اسلامی ایران همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) در قبرستان بقیع حضور دارند.

حجت‌الاسلام نواب در ادامه بر ضرورت همدلی و همبستگی میان زائران بیت‌الله الحرام تأکید کرد و گفت: دشمنان پیوسته به دنبال تفرقه و اختلاف افکنی میان امت اسلام هستند و وحدت مسلمانان را بر نمی‌تابند، بنابراین امت اسلامی باید با همدلی و حفظ اتحاد، توطئه‌‌های دشمنان را خنثی کند.

سرپرست حجاج ایرانی با تأکید بر این که مسلمانان باید با یکدیگر خوش برخورد باشند، گفت: حمایت از ملت مظلوم غزه از دیگر مواردی است که باید درمراسم حج پیش رو مورد اهتمام زائران باشد، اکنون شاهد هستیم که حتی دانشجویانی در جوامع غربی در حمایت از مظلومان غزه به میدان آمده‌اند.

وی با اشاره به این که تمام قدرت غرب برای نابودی حماس و فرماندهان آن در کنار اسرائیل ایستاده، اما موفق به از بین بردن قدرت مقاومت نشده‌اند، از زائران بیت‌الله الحرام خواست که به نیت شهدای غزه و مردم مظلوم این منطقه و کودکان ستمدیده این باریکه طواف کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به زائران توصیه کرد که در ایام مناسک حج از دروغ و جدال دوری و تلاش کنند که اقتدار امت اسلام را با بیان سخن حق و برخورد متین حفط کنند.

حجت‌الاسلام نواب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه لباس زائران باید متناسب با بیت‌الله الحرام باشد، به ‌آنان توصیه کرد که در کنار خانه خدا برای فرزندان خود دعا کنند، چرا که نسل آینده در خطر است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به این که افزایش محبت و کاهش کدورت از اهداف میهمانی بیت‌الله الحرام است، خطاب به حاضران گفت: قبل از رفتن به سفر معنوی حج، کینه‌ها و کدورت‌ها را کنار بگذارید و طواف مستحبی را برای هر تعداد از افراد که می‌خواهید نیت کنید.

بر پایه این گزارش، رئیس سازمان حج و زیارت و فرمانده پلیس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دیگر سخنرانان این مراسم بودند و این همایش با اجرای نمادین مناسک حج تمتع با همراهی شماری از زائران حج امسال و توضیحات و راهنمایی‌های استاد فقه و احکام حجت‌الاسلام محمد حسین فلاح‌زاده پایان یافت.

انتهای پیام
captcha