دستور معاون رئیس جمهور برای رسیدگی سریع به سیل زدگان خراسان رضوی
کد خبر: 4216100
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۶

دستور معاون رئیس جمهور برای رسیدگی سریع به سیل زدگان خراسان رضوی

در پی سیل امروز در مشهد و خراسان رضوی، معاون اول رئیس‌جمهور در تماس تلفنی با استاندار این استان آخرین وضعیت این حادثه را بررسی و بر بسیج همه جانبه امکانات و دستگاه های اجرایی و امدادرسان برای کمک به آسیب دیدگان تأکید کرد.

به گزارش ایکنا، ایسنا نوشت: محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز در این ارتباط تلفنی با اشاره به سیل شهر مشهد، فریمان و چند شهرستان دیگر خراسان رضوی ضمن اظهار تأسف از جان باختن تنی چند از هموطنان، ارزیابی دقیق مناطق سیل‌زده و بسیج امکانات لازم جهت امدادرسانی و اسکان اضطراری برخی حادثه دیدگان را ضروری دانست و از مسئولان اجرایی استان خواست نیازهای ضروری جهت پشتیبانی و رفع کمبودهای احتمالی را هرچه زودتر گزارش کنند.

وی با توجه به پیش‌بینی‌های جدید برای بارش در روزهای آینده، آمادگی همه دستگاه‌های اجرایی و امدادی شهر مشهد و سایر شهرستان‌های خراسان رضوی را خواستار شد و بر اطلاع‌رسانی به موقع به برخی  روستاهای در معرض خطر و پیشگیری از هرگونه تلفات جانی دیگر تأکید کرد.  

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ارزیابی سریع خسارات به ابنیه شهری و اموال شخصی شهروندان را پس از بازگشت به حالت عادی ضروری دانست تا هیئت دولت جهت جبران خسارات وارده به زیرساخت‌ها و اموال مردم اعتبارات لازم را تصویب کند.

در این تماس یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی از وضعیت ۴۸ ساعته اخیر و شرایط وقوع سیل در مشهد و چند شهرستان دیگر گزارشی ارائه و از آمادگی همه جانبه استان برای حوادث مشابه خبر داد.

انتهای پیام
captcha